Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

promil1888

Forex jako działalność gospodarcza

Recommended Posts

Witam,

Czy jest ktoś na forum, kto podjął się tego wyzwania i handluje na FX w ramach własnej jednoosobowej działalności gospodarczej na własny rachunek?

Otóż ja od stycznia 2013 mam właśnie taki zamiar, otwieram jednoosobową działalność gospodarczą

Nr PKD 64.99.Z Pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych

Podklasa ta obejmuje:

 pozostałe pośrednictwo finansowe związane głównie z dystrybucją środków finansowych, w inny sposób niż udzielanie pożyczek:

• faktoring,

• wystawianie swapów, dokonywanie opcji oraz zawieranie transakcji zabezpieczających,

 działalność inwestycyjną na własny rachunek dokonywaną poprzez lokatę kapitału za pośrednictwem przedsiębiorstw wysokiego ryzyka, klubów inwestycyjnych itp.

Oraz dołączę do tej działalności sprzedaż przez Internet różnego rodzaju towarów zgodnie z Nr PKD 47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet

W związku z tym pojawia się jeszcze wiele pytań, które stopniowo wyjaśniam.

Oto jedno z nich – zajmuję pozycję SELL na EURUSD na 0.3lota osiągam zysk 8pips co daje zysk 252,37zł (po przeliczeniu po aktualnym kursie) i koszt SWAPu to 4,72zł

Czy przychodem będzie depozyt zabezpieczający jaki jest potrzebny do otwarcia pozycji przy danej dźwigni (w tym przypadku 1:100 ) , czyli 1236zł?

Dochodem był by przychód plus zysk/strata, czyli 1236zł +252,37zł = 1488,37zł?

Zyskiem w takim razie zysk minus koszty czyli SWAP 252,37zł - 4,72 zł = 247,65zł.

Jeżeli ktoś prowadzi taką działalność prosiłbym o wyjaśnienie tych kwestii plus jakieś ewentualne uwagi co do prowadzenia takiej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja prowadzę taką działalność. U mnie przychodem są transakcje zyskowne minus swap a kosztem są transakcje stratne minus swap. Jeśli na koniec roku zyski przewyższają straty to od tej różnicy płacę podatek wg zadeklarowanej stawki 19%.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki wybrałeś sposób opodatkowania? Podatek liniowy 19%?

Co miesiąc robisz podsumowanie i płacisz zaliczkę na podatek w wysokosci 19% od zysku wypracowanego w danym miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...