Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

kiecu123

Otwieramy sklep

Recommended Posts

Witam rozmyślam ostatnio nad różnymi formami zainwestowania pieniędzy.( ku lepszej przyszłości :) )

Mam parę pytać (chodzi mi o podatki/rozliczenia)

Do rzeczy. Otwieram np sklep spożywczy, więc muszę zatrudnić minimum 4 pracowników.

Pierwsza wersja sklep zarejestrowany w Polsce więc zus 900zł za siebie + za pracowników 4500zł miesięcznie. Podatek dochodowy ( tutaj plus dla polski że mogę sobie co roku nowego busa kupować i go dawać w koszty)

( o otworzeniu sklepu i rejestracji w pl wiele jest w internecie natomiast o rejestracji za granica nie wiele)

Interesuje mnie bardziej to:

Firma za granicą (przykład który znam Ebay gdy coś sprzedajmy koszty piszą że podatek jest w Luksemburgu i wynosi 10%)

Więc jakie jeszcze plusy by były tego że firmę rejestruje za granicą? ( jak w tedy z pracownikami)

W Uk jest coś takiego że jeśli zysk nie przekroczy danej bariery to nie muszę żadnych faktur nic pokazywać po prostu piszę ile zarabiam (nie sprawdzają) i tyle podatku piszę ale tak by chyba to nie przeszło bo w polsce trzeba mieć w sklepie kasę fiskalną itd itp.

Zna się ktoś w tym temacie? Może ma sklep i udzielił by parę porad co i jak i czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pierwsza działalność to masz ulgę na ZUS przez 2 lata i miesięcznie zamiast 900 zł płacisz ok 300 zł.

Po drugie zatrudniając studenta lub ucznia, który nie ukończył 26 lat, pracodawca odprowadza do ZUS tylko składki na ubezpieczenia zdrowotne i nie płaci reszty składek (umowa zlecenia).

Jak widzisz już masz znaczne oszczędności.

Co do prowadzenia firmy "za granicą" to ZUS mógłby uznać to za omijanie prawa, a po drugie ktoś musiałby się tymi sprawami zajmować - czyli innymi słowy pobierałby spore wynagrodzenie.

Proponowałbym wybrać się do Urzędu Pracy, aby tam wyjaśnili jak założyć firmę po najniższym koszcie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O bardzo dobry start ( dziś dołączyłeś) dzięki

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś ciekawe informacji na temat działalności i może się podzielić to bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZUS za pracowników płacisz w zależności od ich dochodów, gdzie większa część potrącana jest z ich wynagrodzenia, a mniejsza część idzie z Twojej kasy.

Jeżeli założysz spółkę z o.o. to ZUS odpadnie, będziesz go tylko płacił od swojego wynagrodzenia. Jednakże dochodzi pełna księgowość, czyli 400-500zł miesięcznie przy bardzo małej ilości dokumentów + koszty założenia spółki wraz z kapitałem zakładowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma US do sprzedaży internetowej? Jeśli nie mam działalności gospodarczej ani żadnego pracownika tylko np kupuję hurtowe pewne rzeczy i je sprzedaję np na allegro to w tedy muszę się rozliczać z kimś z tego czy to jest tylko dla mnie i nikomu nie muszę o tym wspominać? Wiem, że to nie w temacie albo bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi a nie bardzo wiem gdzie umieścić to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak się ma US do sprzedaży internetowej? Jeśli nie mam działalności gospodarczej ani żadnego pracownika tylko np kupuję hurtowe pewne rzeczy i je sprzedaję np na allegro to w tedy muszę się rozliczać z kimś z tego czy to jest tylko dla mnie i nikomu nie muszę o tym wspominać? Wiem, że to nie w temacie albo bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi a nie bardzo wiem gdzie umieścić to pytanie.

Podchodzi to pod definicję działalności gospodarczej i moim zdaniem powinna być ona zgłoszona.

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej:

Zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych:

Działalność zarobkową (wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową; lub: polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż; lub: polegającą na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych), prowadzoną we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9.

Ustawa o VAT:

Działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody, również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Działalność gospodarcza obejmuje również czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...