Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Aven

Opcje walutowe -prawo czy obowiązek?

Recommended Posts

Definicja podaje:

Opcja walutowa – umowa zawarta pomiędzy nabywcą (kupującym) a wystawcą (sprzedającym), według której nabywca ma prawo a nie obowiązek do kupna albo sprzedaży określonej ilości waluty.

Słyszałem o transakcji, w której przedsiębiorstwa sprzedawały walutę bankowi z uwagi na spekulacje, iż jej wartość spadnie. A stało się odwrotnie. I musiały ją póżniej w określonym terminie wykupić, na czym straciły. Chodziło o transakcje opcji walutowych oczywiście.

Moje pytanie brzmi: dlaczego musiały ją wykupić, skoro jak mówi definicja -jest to prawo a nie obowiązek kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Definicja podaje:

Opcja walutowa – umowa zawarta pomiędzy nabywcą (kupującym) a wystawcą (sprzedającym), według której nabywca ma prawo a nie obowiązek do kupna albo sprzedaży określonej ilości waluty.

Zwróć uwagę na to, że mowa jest o nabywcy opcji, a nie o wystawcy.

Słyszałem o transakcji, w której przedsiębiorstwa sprzedawały walutę bankowi z uwagi na spekulacje, iż jej wartość spadnie. A stało się odwrotnie. I musiały ją później w określonym terminie wykupić, na czym straciły.

Zakładam, że ta część jest dla Ciebie zrozumiała.

Chodziło o transakcje opcji walutowych oczywiście.

Moje pytanie brzmi: dlaczego musiały ją wykupić, skoro jak mówi definicja -jest to prawo a nie obowiązek kupna.

Wracając do meritum. Sytuacja polskich przedsiębiorstw była taka, że w wielu przypadkach przyzwyczaiły się one do otrzymywania premii za wystawianie opcji, co w końcu przy zwiększonym wolumenie doprowadziło do ekstremalnych strat, gdy kurs w końcu poszedł w stronę przeciwną do zakładanej.

Na przyszłość zachęcam do wykorzystania funkcji "szukaj", gdyż temat ten był już na naszym forum przerabiany i nie ma sensu powielać wątków. Dodatkowo zakładam, że definicja jest cytatem, zatem prosiłbym o podawanie źródła cytowanego tekstu.

Wątki dot. omawianego zagadnienia:

Opcje walutowe - ważne aspekty

Opcje walutowe=upadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...