Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Recommended Posts

Swoją pierwszą inwestycję wykonałem w wieku 11 lat. Do tego momentu marnowałem swoje życie.

Warren Buffett

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tym, co porusza ceny, nie jest ilościowa proporcja między chętnymi do kupna a chętnymi do sprzedaży, lecz relacja między desperacją jednej i drugiej strony."

Źródło: Spekulacja intuicyjna, Curtis M. Faith

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.

- Norman Vincent Peale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Mówisz, że ja ci po­mogłem. Była to mo­ja przy­jem­ność, tańczyłem mój ta­niec. Po­mogło ci to, no to cu­dow­nie. Przyj­mij mo­je gra­tulac­je. Nicze­go mi nie zawdzięczasz”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie boją się przyznać jak duża część ich życia zależy od szczęścia.

To przerażające, że tak dużo nie podlega ich kontroli.

Są chwile w czasie meczu, kiedy piłka uderza w górę siatki

i przez ułamek sekundy może przelecieć dalej lub cofnąć się.

Z odrobiną szczęścia leci dalej i wygrywasz,

albo nie i przegrywasz..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naj­piękniej­sze są, te wszys­tkie chwi­le, kiedy toast za miłość nie szam­pa­nem a...ek­stazą wznosimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało."

H. Jackson Brown, Jr. - Lubię ten cytat :)

"Szczęście nie jest sprzymierzeńcem ludzi bezczynnych."

Sofokles - Zaiste, dopiero podjęta akcja daje nam szansę na dopuszczenie szczęścia do głosu w naszym życiu. Trzeba działać.

"Kto myśli o problemach – ma problemy. Kto myśli o rozwiązaniach – ma rozwiązania."

Nikolaus B. Enkelmann - odpowiednia polaryzacja postrzegania spraw otaczającego nas świata jest niezbędna, by móc kształtować nadzieję, która przerodzi się w wiarę, a ostatecznie przyniesie spełnienie naszych celów.

"Idź własną drogą, ignorując konwencjonalne mądrości. Jeśli wszyscy robią coś tak samo, masz szansę znalezienia miejsca dla siebie idąc w przeciwną stronę. Przygotuj się jednak na to, że mnóstwo ludzi machnie ręką i powie, że podążasz w złym kierunku."

Sam Walton - podoba mi się ten cytat i sam tak postępuję :)

No i może cytat mi najbliższy:

"Kupuj dołki, sprzedawaj szczyty" - Vladimir Ribakov :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragment, który zacytuję pochodzi z mojej ulubionej pozycji związanej z rozwojem tradingowym. Przytaczam go, aby po ostatniej dyskusji wytłumaczyć sytuację kiedy to mimo posiadania na co dzień 100% formalizacji - czasami zdarza mi się poprawiać wyniki systemu.

Odnoszę się w tym przypadku do trudności związanej z omówieniem każdej jednej sytuacji rynkowej z osobna, mimo faktu, iż przez lata wypracowałem sobie nawyk działania zgodnie z przyjętymi zasadami.

Postronnemu obserwatorowi dany ruch może wydawać się przypadkowy, natomiast dla mnie może być akurat wyjątkowo logiczny, a mimo to trudny do szybkiego wyjaśnienia.

Oto cytat:

"() źródłem sukcesu nie jest przeczucie i mityczne wyczucie rynku. Oczywiście często zdarza się, że doświadczony trader działa tak szybko, że nie ma czasu objaśnić swoich racji, ale to nie znaczy, że takich racji nie ma. One istnieją i są wynikiem wieloletniego gromadzenia faktów oraz obserwowania świata z punktu widzenia profesjonalisty, dla którego znaczący może być każdy drobiazg."

Źródło: Edwin Lefevre, Wspomnienia gracza giełdowego s. 275-276, Warszawa 2011

Mam nadzieję, że niniejszy wpis nie okaże się nazbyt enigmatyczny. Osoba dla której go dodaję zapewne zrozumie lepiej moje intencje, aczkolwiek myślę, że każdy jest w stanie samodzielnie ocenić, jak bardzo dodany fragment może okazać się istotny w ogólnym rozumieniu rynku.

Oczywiście lubię - przy okazji wyników osiąganych na przestrzeni lat - myśleć o sobie jak o profesjonaliście, jednak każdego dnia pamiętam, że na rynku dążymy do punktu doskonałości. Zbliżamy się do niego każdego dnia, nigdy go tak naprawdę nie osiągając.

Przepraszam za osobiste odniesienia, które mogły niektórym utrudnić odbiór samego cytatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka własnych które wypracowałem sobie w swojej zawodowej karierze, niekiedy wyboistej. Nie jest ona związana z tradingiem ale z dążeniem (moim) do pewnych celów:

"Pasja rodzi umiejętności, kiedy masz pasję, umiejętności przyjdą same."

Myślę, że do tradingu można też to śmiało odnieść.

Inna pewna złota myśl, która mi często towarzyszy:

"To jak się reprezentujesz, świadczy naprawdę ile sam jesteś wart. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Niektórzy mówią, że miłość to najsłodsze uczucie, najczystsza forma radości, ale to nieprawda: do takiego opisu pasuje nie miłość, lecz ulga.”

Karen Thompson Walker - Wiek cudów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rozważny człowiek ma więcej niż jedną cięciwę do swego łuku."

- Przysłowie japońskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wewnątrz strefy komfortu nie da się osiągnąć niczego wartościowego. Nagrody przypadają ryzykantom."

Bert Decekr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Better to be out and wish you were in, than in and wish you were out.”

- Perry J. Kaufman

 

"Lepiej być poza rynkiem i żałować, że się na nim nie jest, niż być w rynku i marzyć o tym, by być poza nim."   [wolne tłumaczenie]

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...