Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

rkoscinski

Pewien dylemat

Recommended Posts

Panie i Panowie

Jestem tu od niedawana na forum i chciałem się czegoś podpytać bardziej doświadczonych i (wierzę przy tym) bardziej obiektywnych ludzi :) Temat nie bardzo jest związany z FX czy GPW ale na pewno z inwestowaniem.

Swego czasu zostałem hmm namówioiny bo chyba można tak powiedzieć przez doradcę z Open Finance. Dostałem polisę inwestycyjną AEGON i Dziesięciokrotkę. O ile AEGON mi nie przeszkadza, mogę sobie zmieniać te fundusze w zależności od sytuacji. W skrócie mam nad tym kontrolę. To nad czym nie mam tej kontroli to ta Dziesięciokrotka. Niestey przy rezygnacji z niej stracę sporo pieniędzy oddadzą mi tylllko 25% tego co nazbierałem a mam ok 5 tyś. No i teraz mam dylemat czy przełknąć tę gorzką pigułkę i pójść w coś bardziej kontrolowanego? Czy może któreś z Was jest mi w stanie coś poradzić? Dodam, że o 10krotce można poczytac w necie nie za ciekawe informacje ale wiadomo w necie jest dużo hejterów ;) Chciałbym jakąś obiektywną opinię.

Opis tego stworzenia można zobaczyć tutaj:

http://www.analizy.pl/fundusze/ubezpiec ... 1-UFK.html

O ile mi wiadomo inwestuje to coś w Państw BRIC na podstawie jakichś stworzonych indeksów o których ja osobiście nie słyszałem. No ale moja droga inwestycyjna jest bardzo krótka. Dlatego być może zwalam na to.

Dodam tylko, że mentalnie i edukacyjnie dzisiaj jestem dalej stąd te dylematy. Jak brałem ten produkt jeszcze taki doedukowany nie byłem. Dlatego też będę wdzięczny za pomoc a nie ostrą krytykę bo to nie wiele mi już przyniesie ;) Z góry dziękuję :)

pozdrawiam wszystkich

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie pocieszę Cię, pisząc, że te produkty są przeznaczone do zarabiania ale nie przez klientów ale właśnie przez osoby je sprzedające i przede wszystkim firmy, które je tworzą.... ;)

Klient jest tu najmniej istotny, bo skoro się zgodził to warunki są takie, a nie inne i i tak będzie to trzymał. Tak też jest w tym przypadku wg mnie. Skoro masz dostać zaledwie 25% z tego co zgromadziłeś to nie opłaca się z tego rezygnować. Rynek się raczej nagle nie załamie (są problemy z Cyprem, a jakoś wielkiej tragedii nie ma) więc trzymałbym już ten wynalazek i jak będzie możliwość, wyszedł z tego przy sprzyjających warunkach ;).

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety to jest produkt 15 letni więc sprzyjające warunki (czyli brak opłat likwidacyjnych) wystąpią własnie wtedy. NIe wiem czy to będzie 25% :) Może będzie mniej, a może więcej nie wiem ile takie coś może zarobić 15 lat, zważywszy, że tam zysk jest brany z jakichś tam ostatnich 5 odczytów czy jakoś tak. Gwarancja kapitałui jest więc w najgorszym wypadku wyjde na tym, że uzbieram tyle co w bym odkładał do skarpety :) Dzięki za odpowiedź na koniec dodam, że nie szukałem pocieszenia :) Raczej obiektywnego spojrzenia na problem :) Dzieki tak czy siak :) jakby ktoś jeszcze miał jakieś przemyślenia chętnie je poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osobiście byłem "wciągnięty" w taką firmę związaną z funduszami inwestycyjnymi.

Akurat to była Skandia. Miałem nawet 2 umowy w rodzinie bo powiedzmy że w jakimś stopniu chciałem być agentem póki nie przejrzałem na oczy.

Deklarowana wpłata chyba wynosiła około x 000 rocznie przez 20 lat (trochę podejrzanie długo prawda ?), lecz stopy zwrotu oraz prowizje jakie pobierali miesiąc w miesiąc były niewyobrażalnie wysokie, a więc po 3-4 latach postanowiłem zamknąć obydwie umowy. Z każdej dostałem około 30-45 % wpłaconych środków a całkowity wykup mógłbym mieć dopiero po 10 latach. Gdy policzyłem prowizje które potrącała ta firma za prowadzenie rachunku itp (około 150 zł/ miesiąc) + straty które były z funduszy (ok. -15% rocznie), wyszło na to że za to 10 lat wyszedłbym z całego programu z niczym. Oczywiście zawsze musimy pamiętać o tym że przez 10 lat do przodu firma może ogłosić po drodze jakieś bankructwo i zostaniemy z niczym.

To są umowy "jednokierunkowe" dzięki którym nauczyłem się że takie coś to po prostu naciąganie ludzi.

Nikomu raczej nie polecam wykupywania takich polis , jak i pracy w takim zawodzie sprzedawcy polis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No akurat skandia to chyba jest najdroższa. Jeśli chodzi o AEGON, ktory mam to nie jest taki drogi i w miarę sensownie to wygląda jedynie co mnie martwi to ta Dziesieciokrotka. Generalnie ten Getin jak tak poczytałem to ma nie zaciekawą prasę że tak powiem dlatego zastanawiam się nad tym czy nie wycofać się z tego (dziesięciokrotki) no ale póki co raczej przechylam się na stronę trzymania tego bo jak to kolega wcześniej zauważył, zawsze to coś tam na koniec zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...