Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

rkoscinski

Długość sesji na GPW i system UTP

Recommended Posts

Witam

W dziale giełda nie ma sekcji dla początkujących więc nie chciałem zaśmiecać :) Ostatnio w prasie i telewizji mowa jest o skróceniu sesji, ja jestem ciekaw jakie to ma znaczenie? Czy to jest realna korzyść dla inwestorów bo póki co to widzę, że maklerzu mówią, że jest długa bo muszą siedzieć dłużej w pracy. Druga rzecz jaka jest korzyść z tego UTP? Bo teraz jest chyba WARSET? Dzięki za wyjaśnienie :) Ja osobiście się interesuje raczej rynkiem forex ale chciałem zaspokoić swoją ciekawość :)

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzyści z UTP to przede wszystkim możliwość większej ilości zleceń. Warset to około 850 zleceń na sekundę, a UTP to 20 000 zleceń na sekund. A co do skrócenia sesji, to według mnie dobrze. Raczej nie będzie większej różnicy, tym bardziej że zostanie wprowadzony UTP. Nikt z tej części Europy nie ma tak długiej sesji jak w PL (Węgry, Czechy, Słowacja...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp :) A z tego co wiem to na giełdzie naszej polskiej nie można grać na spadki, czy to prawda? Słyszałem to od tych co inwestują na giełdzie :) Sądziłem, że może to UTP to umożliwi. Natomiast ta ilośc zleceń o której piszesz to czym się objawiała? Np nie mogłaś zawrzeć transakcji bo limit dzienny się wyczerpał? Jestem laikiem to pytam i czy to jedyna jest główna zaleta tego systemu? Chwalono go jako ten używany wszędzie za granicą czy dzięki niemu też mamy możliwość np inwestycji w jakieś walory zagraniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UTP z tego co ja wiem jest tylko w stanach, chyba. I co chodzi że nie można "grać na spadki"?

Chodzi o to, że nie można na polskiej GPW (podobno) sprzedawać akcji no jakby nie posiadając ich przynajmniej ja to tak rozumiem :) Proszę o wyrozumiałość jestem laikiem w tym wszystkim :) Chodzi mi o podobną opcję jak to jest na rynku forex możemy kupować ale i możemy sprzedawać :) Ja to tak rozumiem grę na spadki, ale być może jestem w błędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...