Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

rajp1972

Simple scalping Price Action system

Recommended Posts

Cały czas myślę że Price Action

to jest najlepsza metoda na FX ale powiem szczerze że w pewnym momencie naszły mnie pewne wątpliwości i zacząłem powoli przerzucać się na coś co daje szybsze efekty czyli na scalping i właśnie testując różne metody

scalpingowe cały czas chodzą mi po głowie pin bary engulfingi swingi pullbacki - czyli wszystko to co zaprezentował Fx-Kris na forex nawigator- doszedłem do wniosku że można przecież zejść na niższe interwały i wykorzystać tą wiedzę

Druga sprawa to to że jestem osobą która pracuje i nie mogę sobie pozwolić na zagrania w początkach sesji londyńskiej dlatego przyszedł mi do głowy pewien pomysł, który zacząłem testować w scalpingu ale może to być

świetna odskocznia dla tych co szukają okazji do zagrania wertując różne pary walutowe i szukając setupów do zagrania. Metoda jest oparta o PA i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i wiedzy prócz tej którą przedstawił Kris jak chodzi o S/R i o sposób zagrań na swingach i pullbackach. Oczywiście można ją wykorzystywać również grając w godzinach rannych wówczas robimy analizę z sesji japońskiej i australijaskiej a zasięgi z nich zapewne są mniejsze więc nie wiem jak się będzie spisywać. Ja robię analizę z sesji londyńskiej. Ale do rzeczy na czym ona polega. Stosuję ją tylko na trzech parach walutowych na których spread jest najmniejszy z racji że na tych wybranych parach walutowych tylko skalpuje: EURUSD, GBPUSD, USDJPY. Mogą wchodzić w grę jeszcze pozostałe pary walutowe z JPY ale nie próbowałem a z racji na ich dużą zmienność i stosunkowo jeszcze nie wielki spread można zastosować tę metodę.

Założenia:

1. Wybieramy jedną ze wskazanych par EURUSD USDJPY GBPUSD

2. Na interwale M15 grając oczywiście po południu tak jak ja zaznaczam mniej więcej od początku rozpoczęcia sesji londyńskiej lub nieco wcześniej FIBO na ostatnim widocznym ruchu ceny w kierunku up lub

down w zależności jak szła cena - wyznaczając w ten sposób istotne poziomy, które w dalszej części sesji amerykańskiej są często testowane i respektowane przez cenę, przebijane oraz wybijane

3. Ponadto dla określenie kierunku ruchu ceny na interwale M1 nanoszę dwie średnie wolniejszą i szybszą

SMA close 50 i 21.

4. Najlepsza pora do gry to obserwacja wykresu w godzinach początkowych sesji amerykańskiej i kończącej się sesji angielskiej pomiędzy 15 a 18 . Trzeba obserwować wykres M1 przez ten czas lub nieco krócej jeśli ktoś nie ma cierpliwości.

5. Wejście w pozycję wg zasad Krisa na M1- swing pulback - dla potwierdzenia wejścia pinbary na wyznaczonych poziomach lub engulfingi

6. Kierunek wejścia w pozycję zgodnie z kierunkiem średnich w zależności od ułożenia pozycja long lub short.

7. Nie wyznaczam już w żaden inny sposób poziomów S/R dla mnie S/R są poziomami fibo z M15 - może to

błędne założenie i czasem może nie zadziałać ale takie są założenia - nie respektuje żadnych innych poziomów niż te wyznaczone z fibo na m15 z ostatniego ruchu ceny.

8. Zlecenie obronne na tak niskim interwale zawsze stawiam na poziomie 5 pips ale przy precyzyjnym wejściu

można zapewne zejść nawet do 3 pipsów (nie próbowałem niżej)

9. Risk ratio nie jest wielkie ponieważ zasięgi nie są wielkie R:R 1:1.5 lub 1:2 i więcej w zależności od ruchu - ale potencjalnych setupów jest zapewne więcej niż na wyższych interwałach. Więc kilka przynajmniej 3 setupy z dobrym wejściem po 8 pipsów zysku pozwala zarobić 24 pipsy więc jest to przyzwoity wynik.

10. Ostrożnie wchodzić w pozycję kiedy średnie się zbliżają lub przecinają - może następować zmiana trendu

lepiej poczekać na test poziomu - i dopiero wejść w pozycję

Poniżej załączam wyznaczenie poziomu z M15 i kawałek z 1 setupem z M1.

Nie napisałem kiedy wychodzę z pozycji - dlatego R:R jest nie wielkie że gram od poziomu do poziomu

wychodząc na kolejnym poziomie fibo - można oczywiście grać też dłużej wychodząc na przycięciu średnich

ale nie gram na przecięcia średnich tylko do poziomów fibo a wchodzę ewentulanie po kolejnym teście fibo

jeszcze raz w pozycję

signal.png.14499a5d0371889488d0c8910248c

fibo.png.cf1a25976c279ad4ef18ff21f9df6ab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...