Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

bkluba

Nie wiem co zrobić z pozycją, próbowałem analizować...

Recommended Posts

Witam, nie wiem co zrobić z pozycją, próbowałem analizować, wyznaczyć trend, ale nie mam pewności, czy mi to dobrze wyszło, i boje się teraz czy mam zmknąć pozycję ze stratą, czy czekać na spadek, jestem strasznie zdygany, że stracę całą sumę. Handel był zamknięty przez weekend. Może ktoś coś o tym powiedzieć, zanalizować, czy dobrze myśle?

Link do screena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw zajmujesz pozycję a potem analizujesz ?

Myśl nad tym co robisz w przeciwnym razie częściej będziesz oglądał takie obsuwy kasy i ruchy w inną stronę niż zakładasz, ale rozumiem że strach zażegnany... w tej chwili te akcje są po 46,06 USD.

Jeśli zająłeś shorta to zająłeś pozycję przeciwnie do trendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie: "czy dobrze myślę?", gdy nie podałeś podstaw do otwarcia pozycji, przyjętych założeń czy chociażby zarysu strategii którą się posługujesz.

Odnosząc się do wyznaczonych linii, to według mojej oceny są dodane losowo i nie przedstawiają żadnego kanału trendu, nie opierają się też na trendzie - chyba, że oznaczają one coś związanego z funkcjonalnością Plus500, jednak w to już wątpię.

Nie widzę też momentu wejścia, aczkolwiek analizując po poziomie otwarcia nie widzę żadnych przesłanek do otwarcia pozycji krótkiej akurat w tym miejscu. Liniowa prezentacja zmiany ceny ogranicza napływ informacji z wykresu zbytnio go upraszczając, co uniemożliwia z kolei dokonanie odpowiedniej analizy.

Jakby tego wszystkiego było mało, to nie podałeś też horyzontu czasowego dokonywanych inwestycji. Dodatkowo przeczuwam też, że do otwarcia pozycji wyselekcjonowana została zupełnie przypadkowa spółka.

Podsumowując wszystkie elementy pozwolę sobie na stwierdzenie, że według mnie jesteś nieprzygotowany do działalności na realnym rynku. Nie masz gotowej strategii, co powoduje zwiększenie oddziaływania czynników emocjonalnych. Efektem czego jest przedmiot powyższego wpisu.

Nawet jeżeli bym chciał, to posiadam zbyt mało informacji do przeprowadzenia jakiejkolwiek analizy, co powoduje, że muszę ograniczyć się do tego co napisałem powyżej.

Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...