Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

USD/JPY 10.06.2008

Recommended Posts

Na poniższych screen'ach przedstawiam sytuację jaka ma miejsce na wykresie USD/JPY (interwał dzienny):

ujd111ho3.png

ujd111ho3.592e76951f.jpg

ujd11zx3.png

ujd11zx3.f0fb564656.jpg

Zacznijmy od tego, że w okresie |czerwiec 2007 - marzec 2008| mieliśmy do czynienia z silnym trendem spadkowym (co widać na pierwszym screen'ie). Następną rzeczą jaką możemy zauważyć jest przełamanie tego trendu (wyraźnie widać to na drugim screen'ie w miejscu oznaczonym prostokątem).

Pytanie brzmi czy aktualna fala wzrostowa, będzie jedynie korektą czy jest to początek trendu długoterminowego?! Patrząc na analizę fundamentalną stawiałbym bardziej na to pierwsze. Za logiczne uznaję dalsze trzymanie się linii trendu wzrostowego (pogrubiona linia na drugim screen'ie) zanim nie zostanie ona przełamana.

Osobiście zajmowałem pozycje długie przy przedostatnim i ostatnim okręgu (patrz screen'y)

Zachęcam do komentowania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy długich pozycjach należy pamiętać o możliwości odbicia od następnej linii ograniczającej wykres od góry. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby zajęcie pozycji krótkiej aż do samego zjazdu do wiążącej linii mniejszego trendu wzrostowego (pamiętajmy, że główny trend jest spadkowy). W przypadku kolejnego odbicia - ponownie się "przekręcamy". Jeżeli natomiast trend wzrostowy zostanie złamany najlepszym rozwiązaniem byłoby powiększenie pozycji krótkiej.

Poniżej prezentuję screen, który obrazuje omawianą sytuację (miejsce zaznaczone elipsą)

ujd1111hb2.png

ujd1111hb2.cfd0fffd3f.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ujh4zsp5.th.png

Widzimy na wykresie pięknie ukształtowaną formację spadkową AB=CD ,kończącą się na zgrupowaniu zniesień <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego:

Zniesienie zewnętrzne AB 127.0

Zniesienie zewnętrzne BC 161.8

Zniesienie z W1 wewnętrzne 86.0

Oraz 2 zniesienia tworzące wcześniej powstałego kraba spadkowego.

Moja analiza dodatkowo potwierdza tezę Denona co do możliwości wystąpienia spadków z obecnego poziomu cenowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że po drodze zająłem 4 pozycje kupna (zysk 327 pipsów). Pisałem o tym, że przystanek 105.xx - sugerując się możliwością odwrotu. Na piątej pozycji straciłem 30 pipsów.

Trochę wyżej można zobaczyć analizę omawianej sytuacji i jej opis wraz z rozwojem sytuacji.

Poniżej prezentuję screena na którym widać, że trzymanie się głownych założeń popłaca, a kombinowanie nie.

ujd11111oj6.png

USD/JPY poszedł jak po sznurku. Zarobek satysfakcjonujący, lecz jest niedosyt - "a można było jeszcze trochę wyciągnąć". Osobiście nie będę wskakiwał do pędzącego pociągu i poczekam na nowy sygnał.

Ważne jest to co chciałem przekazać - trzymanie się nawet prostego systemu opartego na podstawowych założeniach analizy technicznej może dać znakomitą skuteczność i tym samym profit (w tym wypadku skuteczność równa 80% - nieźle co ...)

Mam nadzieję, że ten temat dał Wam do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważne jest to co chciałem przekazać - trzymanie się nawet prostego systemu opartego na podstawowych założeniach analizy technicznej może dać znakomitą skuteczność i tym samym profit

Graty Denon :) i jak tak od siebie coś dodam. Próbowałem wielu technik AT jednak jak bumerang wracałem do tradycyjnej analizy technicznej, opartej na liniach i kanałach trendu, fibo, wsparć i oporów oraz pomocniczo AF. I powiem jedno jest to najskuteczniejsza metoda analizowania, oczywiście pod warunkiem wyciągnięcia właściwych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...