Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

rkoscinski

MetaTrader lub podobna aplikacja na innych rynkach

Recommended Posts

Witam wszystkich

Dawno nic nie pisałem ale mam pewne przemyślenia na temat platformy MetaTrader. Tak jako programista i generalnie ktoś kto trochę siedzi w IT zastanawia mnie dlaczego np nie można zaprząc podobnej aplikacji. Tutaj też zastanawia mnie dlaczego można zrobić np konto demo na FX a np na GPW nie można takiego mieć? Ja wiem, że są różne gry giełdowe itd ale często mnie zastanawia dlaczego właśnie takich programów nie ma czy to zwyczajnie się nie opłaca mieć takie aplikacji? Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

Niektórzy brokerzy udostępniają handel na GPW za pomocą MT4 (np. Noble Markets), a coraz więcej brokerów zaczyna oferować CFD na niektóre akcje z GPW. Oczywiście CFD to nie akcje ale dają pewne możliwości.

Zazwyczaj brokerzy umożliwiający handel na GPW przez MT4 nie dają dema dla tego typu kont ponieważ nie mogą oferować za darmo ot tak dostępu do kwotowań w czasie rzeczywistym.

Co do wprowadzania masowego platform transakcyjnych jak MT4 przez domy maklerskie, które zajmują się stricte GPW to prawdopodobnie im się to nie opłaca. To generowałoby dodatkowe koszty w postaci obsługi IT, serwerów, opłat licencyjnych i serwisowych, a statystyki pokazują, że duża część osób grająca na GPW korzysta z AF, rekomendacji itd. itp. AT też jest popularna ale do tego wystarczą im prostsze aplikacje lub import danych do MetaStocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...