Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Szybkie czytanie

Recommended Posts

Mogę z całą pewnością stwierdzić, że szybkie czytanie rzeczywiście jest możliwe i pomaga w przyswajaniu wiedzy. Osobiście doszedłem co prawda jedynie do 300-400 słów na minutę, aczkolwiek przy średniej na poziomie 150 wydaje się to być już dobrym wynikiem.

Do dnia dzisiejszego eliminuję przy czytaniu fonetyzację (wypowiadanie słów w myślach), co nawet w takiej wersji daje pozytywne rezultaty. Rezygnuję jednak z zasad szybkiego czytania przy beletrystyce, gdyż tam chodzi o przyjemność, a nie efektywność czytania. Tak czy inaczej uważam, że warto znać podstawy, aczkolwiek podkręcanie wyników do maksymalnych wartości powoduje, że i tak rezygnujemy z "kontemplacji" danego tematu.

Rzadko zdarza się bowiem tak, aby celem było same szybkie przeczytanie danego tekstu - dużo częściej musimy zapoznać się z zawartymi w nim szczegółami, a nie ogólnym sensem lub też wykonać odpowiednią pracę na tekście, jak chociażby: wyprowadzenie tez, streszczenie czy nauczenie się na pamięć (niestety bardzo często praktykowane w polskich szkołach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również muszę przyznać że mnie taka lekcja znacznie pomogła. Oczywiście nie osiągnąłem jakiegoś mega super wyniku, ale zdecydowanie poprawiło to mój komfort czytania oraz nie znacznie szybkość. Mogę śmiało polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile taka sesja trwa? Inwestować w siebie zawsze dobrze, ale to chyba drogi interes?

Ja poświęcam ok. 15-30 min dziennie, trochę teorii, a potem same ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten program jeszcze jest dostępny, to chyba spróbuję. Szkoda że nie wpadłem na to na studiach, wtedy by się przydało. Teraz już przeważnie i tak nie mam czasu na czytanie, ale umiejętność nowa zawsze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...