Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

kris290586

Pytania na temat instrumentu: gaz ziemny (N GAS)

Recommended Posts

Witam serdecznie,jestem poczatkujacym traderem, i prosilbym was o udzielenie odpowiedzi na moje nurtujace mnie pytania,pytalem o to na innym forum, szukalem ale nie znalazlem odpowiedzi,wiec bede bardzo wdzieczny jesli tu ja otrzymam.

interesuje sie gazem ziemnym zauwazylem ze mozna na nim dobrze zarobic dzieki jego zmiennosci, i wlasnie pytanie skad bierze sie ta ciagla zmiennosc w ciagu dnia, rosnie spada, rosnie spada, po drugie nieraz np kilka dni jest trend wzrostowy pozenij kilka spadkowy, skad to sie tez bierze i od czego jest zalezne,

drugie pytanie to czy jest ktos na forum kto zajmuje sie typowo gazem ziemnym, czy sa takie osoby, slyszalem ze gaz ziemny jest bardzo trudnym instrumentem, ale widze ze czesciowo mozna go przewidziec, chcialbym sie wyedukowac typowo w tym kierunku, prosze o odpowiedz czy jest sens i co o tymmyslicie, pozdrawiam i prosze o fachowa porade

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Tobie odpowiadałem na innym forum właśnie w tej sprawie... ;)

Nie znajdziesz tu magicznych, prostych wskazówek jak na tym zarobić. Nie ma czegoś takiego. To prawda, że natgas cechuje się dużą zmiennością (choć co prawda tylko liczoną w punktach). Rynki towarowe żyją własnym życiem. Są zależne od popytu i podaży na dany surowiec, wahlującej płynności czy nawet kontraktów zawieranych przez duże firmy eksportowe/importowe.

Zadaj sobie pytanie - kto handluje na gazie ziemnym? Spekulanci? Na pewno ale myślę, że w mniejszości. Głównie są to właśnie eksporterzy/importerzy, którzy zabezpieczają się na giełdzie przed ryzykiem i problemami z podażą.

Czy warto na nim grać? Cóż... Jeśli znajdziesz sposób jak to robić to pewnie ;). Ja dawno temu nie znalazłem.

Informacje dot. gazu ziemnego znajdziesz w wielu serwisach, wystarczy chwilę poszukać:

http://www.investing.com/commodities/natural-gas-news

http://topics.bloomberg.com/natural-gas/

Jest tego dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to Pan mi odpowiadal, szukam wlasnie takiego sposobu , szkoda ze sam sie musze na wlasnych bledach uczyc chcialbym pogadac z kims kto gral na nim pozdrawiam i dzieki za odpowiedz, moze inni forumowicze sie wypowiedza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że systemowe podejście techniczne zakłada, że gdy zawieramy transakcje kierunkowo (a nie np. wystawiamy opcje pod konsolidację czy tworzymy spready), to skupiamy się na samej zmianie ceny. W końcu punktem wyjścia jest tutaj założenie, że cena odzwierciedla już wszystkie dostępne na rynku informacje. Oczywiście podejście to ma też swoje ograniczenia ale to tak samo jak każde inne - ważne jest, aby założenia wyjściowe pozwalały na zbudowanie zyskownej strategii.

W związku z powyższym nie zastanawiałbym się, skąd bierze się zmienność na danym rynku, czy to gazu ziemnego, czy jakiegokolwiek innego. Podpisuję się pod tym, że jeżeli opracujemy odpowiednie podejście, to praktycznie na każdym rynku można zarobić. Pytanie tylko czy posiadasz taki sposób na gaz ziemny? Można specjalizować się w ograniczonej liczbie rynków i dostosowywać się do nastrojów przez śledzenie informacji związanych z interesującym nas wąskim zakresem tematycznym. Do wspomnianej analizy popytu/podaży czy książki zleceń dużych graczy, zwróciłbym uwagę również na regulacje związane z danym rynkiem, jak chociażby poziom depozytów zabezpieczających na rynku kontraktów terminowych (casus złota na CME w 2011 roku).

Zgodnie z tym co już napisałem, jako spekulant uważam, że nie powinienem skupiać się na jednym rynku, bo to zwyczajnie ogranicza ilość okazji i wymusza zawieranie transakcji w momencie, gdy nie ma ku temu okazji. Osobiście wiem, że mogę działać na każdym rynku, wystarczy że się do tego odpowiednio przygotuję. Stałe działania opieramy w Trader Team o trading systemowy (Forex) oraz modele fundamentalne (rynek akcji na GPW). Dodatkowo przy podejściu typu global macro trading stanowiącym nowoczesne określenie analizy geopolitycznej - każdorazowo opracowujemy punkty wyjściowe dla pojedynczej transakcji (cały rynek OTC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...