Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

donboberto

Pytanie początkującego o AT

Recommended Posts

Witam, mam do bardziej doświadczonych osób pytanie początkującego. Forexem zainteresowałem się niedawno i obecnie jestem na etapie czytania wszystkiego o rynku aby mieć wiedzę co jest co i co z czym się je. Następnym etapem jest dogłębne zdobywanie wiedzy, głównie z zakresu analizy technicznej. Z tego co dotychczas przeczytałem wynika, że jednymi z najbardziej przydatnych aspektów AT są: trend, poziomy wsparcia i oporu, formacje świecowe i formacje techniczne.

Moje pytanie brzmi: czy wspomniane przez mnie aspekty mogą być wystarczające w pracy regularnego tradera na FX? Nie wiem czy jest sens czytać kilka książek na temat analizy technicznej, jeśli zdecydowana większość technik i wskaźników w nich nauczanych będzie nieprzydatna i nieużywana. Czy możliwe zatem jest skupienie się i poszerzanie wiedzy z zakresu wcześniej przeze mnie wymienionych?

Będę wdzięczny za Wasze przemyślenia i komentarze.

Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że już na samym początku myślisz nad efektywnością swoich działań w procesie edukacji. Na rynku można zarobić na wiele sposobów i sam dobrze wiem, że systemów, które to umożliwiają jest sporo. Można zarówno adoptować cudze rozwiązania lub też tworzyć własne.

Czytanie w tradingu, podobnie jak każdym innym biznesie (lubię porównywać trading do prowadzenia small business'u) jest nieodzowną częścią zdobywania podstawowej wiedzy, zaraz obok szkoleń. Odrobienie pracy domowej jest najważniejszym punktem, często niedocenianym przez początkujących, którzy uważają, że mogą grać na jednym boisku z ekstraklasą rynkową, jak równy z równym. Ciekawe, że w każdej innej dziedzinie takie działanie byłoby szybko uznane za coś niedorzecznego, no ale na rynku ma być gładko i przyjemnie, prawda? No właśnie, że nie prawda, dlatego w interesie każdego jest zainteresować się swoim warsztatem w takim stopniu, aby osiągnięcie porażki było jak najmniej prawdopodobne.

(...) Z tego co dotychczas przeczytałem wynika, że jednymi z najbardziej przydatnych aspektów AT są: trend, poziomy wsparcia i oporu, formacje świecowe i formacje techniczne.

Moje pytanie brzmi: czy wspomniane przez mnie aspekty mogą być wystarczające w pracy regularnego tradera na FX? (...)

Kolejna słuszna konkluzja. Wymieniony zakresy tematyczne są tymi, które według mojej oceny w zupełności wystarczają, aby osiągać na rynku sukces. Mało tego, skupienie się na każdym z tych zagadnień z osobna (no może poza formacjami technicznymi, które ciężko opisać zero-jedynkowo) jest samodzielnie przyczyną powstania wielu fortun.

Szybkie przykłady:

- System podążania za trendem: Ed Seykota (5000$ zamienił w 15 000 000$ w 16 lat)

- System wybić z poziomów oporu: Richard Dennis i grupa żółwii (1600$ zamienił w 200 000 000$ w 10 lat)

- System formacji świecowych: Greg Morris i Stadion Money Management (jego strategie mają udział w zarządzaniu kwotą ponad 7mld$)

- System formacji technicznych: tutaj nie znam przykładu (może dlatego, że nie zajmuję się podejściem subiektywnym, które tutaj odgrywa istotną rolę)

(...) Czy możliwe zatem jest skupienie się i poszerzanie wiedzy z zakresu wcześniej przeze mnie wymienionych? (...)

A jak sądzisz ;-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...