Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

DayTrading - 10.07.2014

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z dzisiejszej sesji.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc na to, że ostatnie spadki na Wig20 były zbyt mocne - otworzyłem długą na FPL20. Jesteśmy przy silnym wsparciu psychologicznym na poziomie 2300, dlatego wzrostowa świeca jest dzisiaj bardzo prawdopodobna. Przynajmniej w celu odreagowania.

Inna sprawa, że według mnie rok zakończymy i tak o wiele wyżej (2500 i więcej), jednak to nie jest już prognoza daytradingowa ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne, że ryzyko polityczne i sprawy OFE powodują, że rynek ignoruje tak wiele czynników pro-wzrostowych:

- wzrost <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=263" title="produkt krajowy brutto - pkb">pkb</a> (rewizja MFW dla wzrostu w 2014 do 3,1% oraz 3,3% w 2005)

- potencjalna obniżka stóp procentowych

- niska inflacja (względnie)

- duża baza do zachodnich rynków: DAX, SP500 (istotna korelacja historyczna)

- zainteresowanie inwestorów zagranicznych

- cykle rynkowe (analogia do 2013 oraz ogólny obraz: mała hossa --> duża hossa)

- średnie C/Z dla WIG20 spadło w ostatnim kwartale z maksimum 21.73 do 18.11 w dniu dzisiejszym

Dzisiejszym bodźcem wzrostowym powinna być psychologiczna bariera 2300 funkcjonująca, jako wsparcie, a jednak mimo to rynek najbliżej wygasającego kontraktu zdołał do przebić.

Firma posiada otwartą krótką pozycję w zgodzie z trendem krótkoterminowym (transakcja systemowa), jednak w mojej osobistej części portfela średnioterminowego mam wziętą dzisiaj długą.

Akcyjny portfel długoterminowy też zapakowany w akcje, a tutaj okazuje się, że pewnie do końca miesiąca (wybór: OFE/wyjście z OFE) strach przed wyprzedażą może okazać się zbyt duży.

Pozostańmy jednak przy daytradingu. Uważam, że dobrze dla W20 byłoby, gdyby dzisiejsza świeca została jednak wyciągnięcia na wzrostową, bo mało tych wsparć nam zostało po drodze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O 13.00 poznaliśmy stopy procentowe w Wielkiej Brytanii, które nie uległy zmianie i dalej wynoszą 0,50% - zgodnie z przewidywaniami. Brak reakcji rynku na tą wiadomość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O 14.30 opublikowane zostaną dane odnośnie ilości zarejestrowanych bezrobotnych w USA w ostatnim tygodniu. Nie przewiduje się dużej zmiany odnośnie poprzedniego odczytu (rejestracja 315 tys. bezrobotnych). W związku z tym, nie spodziewam się jakichś nagłych zmian na parach dolarowych.

W późniejszym czasie nie będą publikowane żadne poważne dane makro.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...