Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

AsFX

17 różnic w myśleniu między ludźmi bogatymi a biednymi.

Recommended Posts

17 różnic w myśleniu między ludźmi bogatymi a biednymi:

1. Bogaci myślą: tworzę swoje życie. Biedni myślą: życie mi się przydarza.

2. Bogaci grają o pieniądze tak, aby wygrać. Biedni grają o pieniądze tak, żeby nie przegrać.

3. Bogaci są zdeterminowani by być bogatymi. Biedni chcą być bogaci.

4. Bogaci myślą na dużą skalę. Biedni myślą na małą skalę.

5. Bogaci koncentrują się na szansach. Biedni koncentrują się na przeszkodach

6. Bogaci podziwiają innych bogatych. Biedni nie cierpią bogatych.

7. Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.

8. Bogaci chętnie promują siebie i swoją wartość. Biedni myślą negatywnie o promocji i sprzedaży.

9. Bogaci są więksi od swoich problemów. Biednych problemy przerastają.

10. Bogaci nie mają problemów z przyjmowaniem. Biedni mają problemy z przyjmowaniem.

11. Bogaci wolą wynagrodzenia za wyniki pracy. Biedni oczekują wynagrodzenia za czas pracy.

12. Bogaci myślą “i to i to”. Biedni myślą “albo to, albo to”.

13. Bogaci koncentrują się na majątku netto. Biedni koncentrują się na dochodzie z pracy.

14. Bogaci dobrze zarządzają swoimi pieniędzmi. Biedni źle zarządzają swoimi pieniędzmi.

15. Bogaci dbają o to aby pieniądze ciężko pracowały. Biedni ciężko pracują na swoje pieniądze.

16. Bogaci działają pomimo lękku. Biędnych lęk powstrzymuje.

17. Bogaci ciągle się uczą i rozwijają. Biedni uważają, że już wszystko wiedzą.

Osobiście najbardziej podoba mi się ostatni punkt. Nie można odnieść sukcesu gdy stoimy w miejscu. Rozwijanie się jest strasznie ważne dla ludzi takich jak my, traderów.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"6. Bogaci podziwiają innych bogatych. Biedni nie cierpią bogatych. "

chyba jeden z najbardziej widocznych wśród Polaków, ogólnie każdy kto sie wzbogacił zrobił to nieuczciwie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to podoba się

7. Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.

Coś w stylu "Z kim przystajesz, takim sie stajesz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie za to podoba się

7. Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.

Coś w stylu "Z kim przystajesz, takim sie stajesz".

albo "Trafiłeś między wrony, kracz jak i one"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że to z książki Bogaty i Biedny po prostu różni mentalnie, polecam przeczytać każdemu bo zawiera wiele ciekawych tematów ,nie tylko tych związanych z posiadanymi pieniędzmi(zamożnością) ale również z innymi częściami życia "Bogatego człowieka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, te różnice w myśleniu są z książki T. Harva Ekera pod tytułem Bogaty albo biedny - poprostu różni mentalnie. Muszę powiedzieć że przeczytanie i stosowanie się do tych różnic to dobry początek aby stać się kimś kto ma sześć bądź więcej zer na koncie. Nie musimy znajdować tego sekretu od nowa. Powinniśmy być szczęśliwi że są bogaci ludzie i być szczęśliwi za to że stali się bogaci. Jeśli zaczniemy myśleć wewnętrznie tak jak oni i zaczniemy działać zewnętrznie równiez tak jak oni to jesteśmy jak ja to mówie "skazani na sukces". Mamy określony schemat jak myśleć i powinniśmy się tego trzymać. Harv w USA przeprowadza dodatkowo intensywny kurs jak stać się milionerem ( tkz szkolenie Umysł Milionera ). Z całego serca mogę tą książke polecić wszystkim ( nawet tym którzy już mają roczne dochody 1 mln euro ). Jest w niej opisany ciekawy sposób podobny do afirmacji, są to deklaracje które wypowiada sie na głos aby nasza podświadomość zrozumiała czego naprawde chcemy. A prawdopodobnie wszyscy z was chcą niezależności finansowej. To tyle.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwój osobisty to ściema.(...)

Dawno nie czytałem czegoś tak przykrego w odniesieniu do próby zrozumienia świata przez pryzmat własnych doświadczeń. Nie wspomnę już, że brak jest w Twojej wypowiedzi argumentów, jednak zakładam, że może to mieć związek z punktem 17 różnic stanowiących punkt wyjścia dla tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A dobrze widzi sie tylko sercem", co? Widzę że nie tylko nastolatki mają pociąg do kiczowatych, opartych na grze słów bon-motów, które uczą, jak żyć. Dla jasności: wierzę, że nasza psychika ma wpływ na to, czy odniesiemy skuces - tj. czy nie boimy się podejmować ryzyka, czy umiemy dobrze gospodarować tym co mamy i zarazem myśleć przyszłosciowo. Ale sprowadzanie róznic pomiędzy biznesmenem a panem złomiarzem do tego, że pan złomiarz myśli na małą skalę albo że uważa że "życie mu się przydarza" jest zbytnim uproszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do 6 i osoby,która wypowiadała się, że u Polaków to bardzo widać: otóż nie tylko u nas.  Inne nacje również tak mają, a to dlatego, że zazdrość to jest coś powszechnego :) dlatego nie powielajmy przykrych stereotypów o naszym narodzie bo akurat to nie jest prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym zestawieniu. Wydaje mi się, że najpierw "bogaczem" trzeba być w głowie, bo dzięki temu będziemy dążyć do bogactwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli ktoś się już urodził bogato to automatycznie nabywa pewien zespół cech charakterystycznych dla krezusów (są oczywiście wyjątki). Jak to powiedział klasyk - byt określa świadomość.

Z tym punktem się nie zgadzam:

"Bogaci dobrze zarządzają swoimi pieniędzmi. Biedni źle zarządzają swoimi pieniędzmi"

Fortunę też można stracić, czego przykłady widzieliśmy zwłaszcza w czasie ostatniego kryzysu (nie wspominam tu o licznym gronie sportowców utracjuszy).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...