Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

DayTrading - 28.07.2014

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z dzisiejszej sesji.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dzisiejszym kalendarzu publikacja PMI w sektorze usług USA, przygotowana przez niezależną agencję badań ekonomicznych (Markit Economics). Należy mieć na uwadze, że nie jest to oficjalne źródło, a dane mają charakter wyprzedzający.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GBP/USD zatrzymał się na technicznym wsparciu równym minimum z ostatniego miesiąca. W ostatnim czasie widać odreagowanie na funcie, wsparte siłą dolara. Jeżeli dzisiaj rynek okazałby się wyraźnie wzrostowy, to będę szukał punktu do zawarcia pozycji długiej ze stop lossem poniżej piątkowego low. Rozwiązanie to będzie przyjęte, jedynie w ramach wypełnienia się wskazanego scenariusza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały dzień ciszy, a tu nagle GBP/USD i EUR/GBP nieco się poruszyły. Zamknięcie na zielono na kablu będzie pierwszym od prawie 2 tygodni. Sygnał taki należy rozumieć, jako wstępne przełamanie spadkowej tendencji.

Od jakiegoś czasu mam już otwartą krótką pozycję na E/G, toteż otwarcie długiej pozycji na kablu stanowi jedynie potwierdzenie przyjętego scenariusza. Euro w ostatnim czasie konsolidowało się w stosunku do względnie silniejszego funta. W sytuacji kiedy ten ostatni oddał tak dużo pola słabszemu dolarowi (na mocy przejściowych silniejszych danych), przerwanie tendencji spadkowej na G/U upatrywałbym, jako idealny moment do zajęcia długiej pozycji.

Otworzyłem długą pozycję z SL'em pod piątkowym wsparciem, pomimo że dzień się jeszcze nie skończył. W sytuacji kiedy kabel faktycznie zamknie się dzisiaj na zielono, to na sesji tokijskiej ruch może być na tyle silny, że poranne ryzyko w dniu jutrzejszym będzie dwukrotnie większe. Wolę wykorzystać sytuację za cenę zwiększonego ryzyka.

OPEN: 1.6995 (wyjątkowo pod poziomem psychologicznym ze względu na jego niedawne przełamanie)

SL: 1.6955

TP1: 1.7070

TP2: 1.7140

Najlepszym scenariuszem będzie podejście pod opór, gdzie w ramach testowania chciałbym zamknąć pozycję. Dopiero przebicie szczytów z ostatnich 6 lat sugerowałoby, aby ponownie rozważyć pozycję długą, jednak już z mniejszym zaangażowaniem wolumenowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...