Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

DayTrading - 31.07.2014

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z dzisiejszej sesji.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem USD/JPY na +153 i zostałem jedynie z krótką na EUR/GBP, który ostatnio idzie w konsolidacji. Nie ma co być poza ekspozycją na aprecjację funta, gdy w powietrzu wisi możliwość podniesienia przez BoA stopy procentowej.

Patrząc na ostatnie odreagowania na kablu, to fundamentalnie należałoby czekać na powrót do wzrostów. Chwilowa siła dolara pozwoliła na utworzenie się solidnej korekty ruchu wzrostowego, co powinno się niedługo zakończyć. Całość uzupełnia obraz trendu oraz jego technicznego ograniczenia od dołu.

5755e7571a1fd_GUuptrend.gif.494cf5644d22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR/GBP wymagał zamknięcia na -29 ze względu na możliwe odreagowanie na eurodolarze, które mogłoby wpłynąć prowzrostowo również na parę na której miałem otwartą pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny spadek inflacji w strefie euro, tym razem do 0,4% r/r z poziomu 0,5%. Potwierdza się tym samym, że gospodarka europejska ciągle boryka się z problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje się wzrost <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=263" title="produkt krajowy brutto - pkb">pkb</a> Kanady miesiąc do miesiąca o 0,30% z 0,14%, publikacja o 14.30. O tej samej godzinie poznamy również ilość nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA w ostatnim tygodniu, gdzie oczekuje się wzrostu z poziomu 284 tys. do 301 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie długiej pozycji na Wig20 (FPL20) w momencie, gdy jutro dostaniemy informację o OFE, a także mamy do czynienia z silnym ryzykiem geopolitycznym w rejonie - mogłoby zostać ocenione, jako szaleństwo.

Kiedy jednak weźmie się pod uwagę fakt, że rynek już spadł na długo przed ostateczną decyzją co do transferu środków z OFE do ZUS, to może się przykładowo okazać, że pozostać w OFE zdecydowało się więcej osób, niż oceniał rynek. Wtedy będziemy mieli do czynienia z sytuacją, gdzie rynek zbytnio zdyskontował coś co nie miało do końca miejsca i będzie musiał odrobić nieco strat. Całość uzupełnia fakt, że wszelkie newralgiczne w tym momencie opory znajdują się w odległości nie większej, niż 20 punktów od aktualnego kursu. W podobnych okolicznościach złapałem już w tym miesiącu niecałe 50 punktów, dlatego część z nich postanowiłem przeznaczyć na tę spekulację.

Otworzyłem właśnie L po cenie 2303 ze stopem na poziomie 2272 (ryzyko 31pkt). Zobaczmy jak jutro się potoczy sytuacja, jednak jedną z możliwości jest nawet zejście w dół i wyciągnięcie świecy lub co bardziej prawdopodobne - luka w górę i zaskakujące wyjście ze świecą wzrostową w dniu jutrzejszym. Scenariuszem negatywnym, który ma szansę wybronić sytuację jest zejście jutro na otwarciu w dół, jednak nie tak bardzo, aby ostatecznie zamknąć mi pozycję.

Tak czy inaczej tym razem to małe ryzyko w stosunku do potencjalnej nagrody w postaci minimum 60pkt (TP = 2363).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...