Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Ratio

Recommended Posts

Szybka wstawka na temat Ratio.

Wielu z Was może się to kojarzyć ze stosunkiem danych wysłanych do pobranych (informatyka), lecz mi chodzi o coś innego.

Ratio jest to stosunek ryzyka do zysku. Chodzi o to, że ryzykując odpowiednio 30 pipsów (odległość do naszego Stop Lossa) w momencie, gdy wyjście z pozycji (nasze Take Profit) określamy na 90 pipsów to ratio wynosi 1:3.

Wzór:

Ratio ® = ryzyko / zysk

Przyjęte jest, że minimalne Ratio wynosi właśnie 1:3

Zasada "1 do 3" pozwala nam nie tracić pieniędzy nawet, gdy mamy rację tylko w 33% (zakładając, że pozycje są równe). Oczywiście nie interesuje nas "nie tracenie", tylko zarobek. W inwestowaniu nie chodzi nam o to by mieć rację tylko właśnie o to, żeby zarabiać (tak powinno przynajmniej być). Dlatego ważne jest zrozumienie czym jest Ratio i odpowiednie dostosowanie tego do własnego systemu, bądź toku myślenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojęcie to jest bardzo przydatne.Pomaga mi w tradingu ,w określeniu opłacalności pozycji, rzeczywiście kiedy Risk/Reward wynosi co najmniej 1:3 wtedy jest już fajnie :)

Oczywiście większe ratio przekłada się na lepszy stosunek zysku do ryzyka,jednakże trzeba pamiętać o konsekwencji swoich decyzji,SL musi byc tam gdzie ustalone zostało to na początku,tak samo TP.Gdy zmienimy któryś z tych dwóch parametrów pozycja ma już inne ratio i niekoniecznie będzie zgodna z naszym planem tradingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjmijmy... otwieramy pozycje na 1.0000 w L Ratio 1:3 TP:1.0090 SL 0.9970

Załóżmy że mamy 30 % tylko racji... ale...

ale...dochodzi coś takiego jak teoria zmiennej szansy ... która dokłada nam kolejne 30 % w chwili uzyskania 50 % zakładanego zysku. wtedy mamy już właściwie 67% pewności naszej pozycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...