Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

DayTrading - 1.09.2014

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z dzisiejszej sesji.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otwarcie naszej rodzimej giełdy z wzrostowym wydźwiękiem (luką w górę) daje duże szanse na pozytywny odbiór przez rynek weekendowego awansu Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej.

Bodziec ten może również pozytywnie wpłynąć na kurs złotówki, co oznacza możliwy spadek kursu USD/PLN w najbliższym czasie. Ryzykiem jest w tym przypadku silne oddziaływanie pozytywnych danych płynących z rynku amerykańskiego, co w moim odczuciu umożliwiałoby trzymanie ewentualnej krótkiej pozycji na wskazanej parze przez 1-2 figury. Przy tak bliskim zleceniu obronnym oraz stosunkowo dużym wpływie spreadu na taką pozycję - rezygnuję z otwarcia pozycji na tym rynku.

W przypadku eurodolara nadal utrzymuję niedźwiedzi nastrój, co potwierdzam pozostawieniem otwartej pozycji krótkiej z zeszłego tygodnia. W tym momencie jest to jedyna pozycja walutowa, jaką posiadam otwartą na krótki/średni termin, przy czym wynik na niej wynosi dopiero +60 pipsów. Dla celu o 100p większego jest to jeszcze niewiele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GBP/JPY 2014.09.01 && 11:41

Kros szterlinga z jenem osiąga nowe maksima jak dotąd nie patrząc za siebie, aktualny stan rynku na krosie gbp/jpy w interwałach m15/h1/h4 przedstawia z wysokim prawdopodobieństwem możliwość utworzenia pivot pointa. Aktualne maksimum z H4 osiągnęło poziom 0,618% jako korekta poprzedniego trendu jednocześnie tworząc szczyt fali 5 w interwale H1. Stan rynku aktualnie mocno wykupiony. Oczekuje zwrotu akcji i podążenia do nowych minimów w niedługim czasie.

Jeden sygnał już za mną zakończony nie powodzeniem ponieważ kurs osiągnął nowe maksima, jestem w dalszym ciągu nastawiony niedźwiedzio i zamierzam ponownie wejść na rynek po przebiciu poziomu 172.970. Na dobrą sprawę raport stanu indeksu PMI z Anglii wskazuje na osłabienie się funta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...