Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Youri

USA nie pozwolą na zamknięcie cieśniny Ormuz

Recommended Posts

Stany Zjednoczone nie pozwolą, aby Iran zamknął cieśninę Ormuz, przez którą tranzytem przepływa ok. 40 proc. światowego transportu ropy naftowej - poinformował w poniedziałek dowódca V Floty Marynarki Wojennej USA wiceadmirał Kevin Cosgriff.

"Irańczycy jej nie zamkną (...) Nie będą mieli prawa jej zamknąć" - oświadczył Cosgriff na konferencji prasowej w Manamie, stolicy Bahrajnu, gdzie ma siedzibę V Flota.

Cieśnina Ormuz jest miejscem strategicznym; oddziela Iran od północy i Sułtanat Omanu od strony południowej.

Cosgriff odniósł się do niedawnej zapowiedzi dowódcy irańskich Strażników Rewolucji, Mohammada al-Dżafariego, o przejęciu przez Iran kontroli nad szlakiem transportu ropy naftowej w Zatoce Perskiej, jeśli zostanie zaatakowany.

Spekulacje dotyczące ewentualnego ataku na Iran w związku z realizowanym przez ten kraj programem nuklearnym pojawiły się po doniesieniach, że Izrael ćwiczył taki atak.

"Niedawne deklaracje Iranu są bezużyteczne. Jest tylko jeden kraj, który grozi zamknięciem cieśniny Ormuz. Oczywiście wspólnota międzynarodowa tego nie zaakceptuje i będzie działać na rzecz ochrony bezpieczeństwa i żeglugi" w Zatoce Perskiej - skomentował wiceadmirał.

"Osobiście nie sądzę, żeby była chęć do (rozpoczęcia) wojny. Naszym zadaniem jest ochrona żeglugi w regionie i zapewnienie stabilności naszym sojusznikom" - dodał.

Zaznaczył, że "nie widzi żadnego powodu, żeby Izrael miał w niedalekiej przyszłości zaatakować Iran".

Napięcia między Iranem, który jest czwartym producentem ropy naftowej na świecie, a Zachodem i Izraelem na tle irańskiego programu nuklearnego były jednym z czynników, które przyczyniły się do wzrostu cen ropy naftowej na świecie.

Mohammad al-Dżafari zaznaczył, że "po przejęciu przez Iran kontroli nad Zatoką Perską ceny ropy bardzo poważnie wzrosną i jest to jeden z czynników odstraszających wroga".

Źródło: PAP pb.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

No a jak, grubasy amerykańskie kontrolujące wszystko nie dadzą zamknąć cieśniny bo im sie tak widzi. Ta ameryka to Europie już nigdy nie dorówna. Zawsze tam już będzie burdel za przeproszeniem, i recesje niech mają i niech żydzi nie kombinują bo ich Europejska gospodarka zaleje! Nienawidzę ich.

Pozdrawiam!

=)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ameryce potrzebny jest kolejny konflikt zbrojny ale tym razem z szybkim zakończeniem dlatego na ich celowniku jest Iran. Przemysł ruszy, ropy nakradną ruszy gospodarka. Proste i banalne. Kiedyś żołnierze Armii Czerwonej mówili: Wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma. Czy w dzisiejszych czasach to tyczy się USA? Bush zamiast wchodzić do Iraku mógł zapytać się ojca czy warto... a tak i jeden i drugi się na tym przejechał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to prawda. Bez kolejnej wojny będzie u nich coraz gorzej ( z czego w sumie sie cieszę ).

ale tym razem z szybkim zakończeniem dlatego na ich celowniku jest Iran.

Tutaj nie byłbym tego taki pewny, jakby nie patrzeć to Iran to państwo o ogromnej powierzchni, ponad trzy razy większe niż Irak. Dlatego nie liczyłbym na szybkie rozwiązanie takiej wojny. Ale amerykanie zaatakują bo tam jest płynne złoto bez którego obyć by się nie mogli. Jak już zrobili super propagandę z WTC to teraz niby walka z "terroryzmem" i wszystkich se będą atakować. Prawda jest taka ze to wszystko było zaplanowane i teraz jest dalej kontynuowane. Ale co możemy zrobić ? Przecież nie wypowiamy im wojny.

Pozdrawiam!

=)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No Asvor racja .. My nic na to nie poradzimy - mozliwe ze Usa zaatakuje Iran i to jest bardzo prawdopodobne. Ropa sie im napewno sprzyda;)

Pozdrawiam

Tomasz Kapuściarz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...