Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Uczestnicy rynku walutowego

Recommended Posts

- Banki centralne, które za główny cel stawiają sobie utrzymanie kursu waluty krajowej na określonym poziomie (przedziale) zgodnie z polityką walutową kraju. Instytucje te poprzez swoje rezerwy walutowe mogą w taki sposób oddziaływać na popyt i podaż określonej waluty, aby w odpowiedni sposób wpłynąć na poziom jej kursu. Gdy państwo chce zwiększyć kurs własnej waluty lub zaprzestać spadkom kursu, zwiększa sprzedaż walut obcych z rezerw. W przypadku gdy państwo rozpoczyna kupno obcych walut za krajową, powoduje to zaprzestanie wzrostom własnej waluty lub prowadzi to do jej spadku.

- Banki komercyjne zawierają najwięcej transakcji na rynku walutowym, można przez to powiedzieć, że są stałymi i największymi uczestnikami rynku. Za pośrednictwem banków klienci (zarówno wielkie przedsiębiorstwa jak i mniejsze firmy, skończywszy na inwestorach indywidualnych) mogą dokonywać transakcji walutowych. Warto również wspomnieć, że same banki inwestują swój kapitał w waluty, próbując osiągnąć zyski.

- Importerzy/Eksporterzy, podmioty gospodarcze, które ze względu na specyfikę swojej działalności zmuszeni są do wymiany walut, w wyniku sprzedaży bądź kupna towarów lub usług za granicą.

- Brokerzy, występują jako pośrednicy w transakcjach walutowych pomiędzy dwoma stronami.

- Osoby fizyczne, za cel stawiają sobie przewidywanie poziomu cen w przyszłości, co wiąże się z uzyskiwaniem zysków na różnicy w cenie. W skrócie można powiedzieć: „kupić tanio, sprzedać drogo” lub dodatkowo, jak ma to miejsce na rynku walutowym „sprzedać drogo, kupić tanio”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×