Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Earlier
 2. Witam Od tygodnia mam mocny problem z twarzą, cała lewa strona ropieje i podcieka, twarz jest mocno wysuszona, czerwona i opuchnięta, szczególnie powieki. Wczoraj po powrocie z nad wody zaostrzyło się to jeszcze bardziej (patrz zdjęcia). Moje pytanie brzmi, w jaki sposób szybko załagodzić objawy? Nie ukrywam ze mocno mi to przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, a także w nocy przed spaniem bo zaczyna swędzieć i podciekać. Czytałem,z e dobre opinie ma ta seria kosmetyków na azs https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/atopowe-zapalenie-skory/ Czy ktoś może stosował?
 3. Hej, mam pytanie, przeprowadziliśmy się do nowego obiektu (oprócz nas jest kilku najemców), otrzymaliśmy instrukcję bezpieczeństwa pożarowego i mam pytanie odnośnie procedury ewakuacji. W instrukcji są pkt. dot. warunków zarządzenia ewakuacji, ogłoszenia ewakuacji i zasady ewakuacji. Według instrukcji decyzję o ewakuacji podejmuje zarządca obiektu i on jest głównym koordynatorem ewakuacji całego obiektu ale jak wiadomo zgodnie z przepisami musimy mieć wyznaczonych swoich pracowników do działań ppoż. i ewakuacji i tu mam kilka pytań: Czy musimy robić całą swoją wewnętrzną procedurę ewakuacji powielając/opierając się na IPB czy wystarczy jak w ramach uzupełnienia IPB zrobimy procedurę dla pracowników wyznaczonych do działań ppoż. i ewakuacji by wiedzieli jak dokładnie postępować? Czy taką procedurę możemy zrobić sami czy musimy zlecać to osobie z uprawnieniami? Zastanawiamy się też nad montażem nowych schodów ewakuacyjnych https://staco.eu/pl-pl/zastosowania/schody Jakie macie zdanie o ofercie Staco ?
 4. korek

  Prace podwodne

  Potrzebujesz specjalistycznych usług w zakresie prac podwodnych saperskich? Oto dlaczego powinieneś wybrać naszą firmę: Doświadczenie, na które możesz polegać: Zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie prac podwodnych saperskich zapewniających niezawodność i skuteczność w każdym zadaniu. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: Dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych klientów. Nasze procedury i wyposażenie spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nowoczesne technologie: Wykorzystujemy najnowsze technologie oraz sprzęt, aby zapewnić szybkie, skuteczne i bezpieczne wykonanie prac podwodnych saperskich. Zapraszamy na naszą stronę https://nurekservice.pl/
 5. Gdzie mogę się dowiedzieć i co najlepiej zrobić aby dowiedzieć się czy mój biznes ma sens itd. i czy polecicie coś chyba jakiegoś radcę prawnego czy coś najlepiej na terenie Krakowa odnośnie spraw dotyczących zakazu konkurencji, bo będę robił podobne rzeczy, ale dla innego typu klienta (inna branża niż robię b2b dla jednej firmy) no i kary za złamanie zakazu konkurencji muszę przyznać, że bardzo duże. Szukam też namiaru na biuro rachunkowe, które pomoże mi w załóżeniu firmy: https://tactis.pl/biuro-rachunkowe-katowice/ Czy ktoś moze współpracował z nimi?
 6. Szanowni koledzy. Pytanie do tych, którzy wykonują pomiary. Dostałem zlecenie od administratora na wykonanie okresowej kontroli instalacji elektrycznej w bloku z lat '70. Zlecenie dotyczy mieszkań i to tylko gniazd w kuchni i łazience, chodzi o poprawne zerowanie. Naszło mnie, aby przy okazji zmierzyć choćby rezystancję izolacji kabla WLZ i sprawdzić stan "węzłów". WLZ 16mm2 Al, na każdym piętrze w szafce blok rodzielczy na 3 mieszkania i zabezpieczenia przedlicznikowe (liczniki w mieszkaniach). Chcąc bezpiecznie wykonać pomiar, muszę odłączyć zabezpieczenia przedlicznikowe, aby nie puścić ludziom 500V, a zabezpieczenia w większości są plombowane. Jak to wygląda u Was? Zgłaszacie do ZE zdjęcie plomb i robicie swoje czy nie wykonujecie pomiarów WLZ? A może robicie to w inny sposób? Dodam, że kontrola powinna obejmować również sprawdzenie ochrony odgromowej i kilku innych punktów, a o tym nic w zleceniu nie ma. https://uprawnieniaelektryczne.pl/szkolenie-kontrolno-pomiarowe-instalacji-elektrycznych/ Czy warto jest wykonywać dodatkowe szkolenie? Dzięki za porady. Miłego.
 7. Cześć Wszystkim, chcałbym się dowiedzieć, czy ktoś może przechodził przez proces zakładania firmy szkoleniowej (spółka z o.o., dwóch wspólników 50/50). Od 20 lat pracuję w IT w różnych korpo i chciałbym teraz założyć firmę szkoleniową, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci i młodzierzy - zakres szeroko pojęte IT i nowe technologie. W związku z tym miałbym kilka pytań, aby może nie wywarzć drzwi, które już wiele razy ktoś inny otwierał. Kapitał na start jest (200-300k), ale czy są programy dofinansowujące, z których można by dodatkowo skorzystać? Od początku chciałbym zatrudnić 2 pracowników do pracy nad szkoleniami oraz psychologa dziecięcego, który pomoże dobrać odpowiednio materiały dla młodszych uczestników. Na początek firma ma działać lokalnie w Polsce (zakładam, że 2-3 lata). Ja mieszkam w Warszawie i tutaj będziemy zaczynać działaność, ale firma będzie robiona w taki sposób, aby ją łatwo skalować (materiały na platformach ze zdalnym dostępem, wersja Polska i Angielska). Czytełem też, że warto być w BUR, bo wtedy dofinansowania do szkoleń mogą być realizowane przez Państwo i klient końcowy płaci mniej. Czy warto zgłebić jakieś jeszcze inne tematy odnośnie tego biznesu? co polecacie poczytać czy dowiedzieć się? Obecnie jestem na etapie planowania i chciałbym do tego podejść rozsądnie. Czy ktoś miał możę do czynienia z biurem rachunkowym https://tactis.pl Pytam bo zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług.
 8. Pytanie - kawa kuloodporna Czy jest jakieś wytłumaczenie na różnicę w działaniu kawy kuloodpornej (kawa + maslo i/lub olej kokosowy potraktowane blenderem) a zjedzeniu łyżką oleju kokosowego i popiciu czarną kawą? Zauważyłam, że kawa kuloodporna ma na mnie lekko przeczyszczające ale przyjemne i pożądane działanie natomiast przyjęcie składników osobno mimo że w tym samym czasie już tak nie działa. Obie wersje próbowałam o tej samej porze dnia. Lubię smak czarnej kawy i szkoda mi ją psuć dodatkami. Z drugiej strony rzadko chodzę do toalety na keto więc taki efekt byłby pożądany Sugerowałem się informacjami z tej strony
 9. Można powiedzieć że post grzecznościowy od znajomego bo chodzi o spółkę do której miałbym dołączyć. Sytuacja jest następująca: 1. Rok temu była próba rejestracji spółki z o o przez internet 2. Brakowało dokumentów - zostały dosłane 3. Pojawiła się informacja że brakuje innych dokumentów umożliwiających rejestrację - temat został odstawiony na bok w wyniku spraw losowych, gdzie znajomy myślał że spółki nie ma 4. Po około roku zorientował się że spółka została zarejestrowana a on nie złożył NIP-8, ani nie złożył żadnych zeznań Temat miał być pod działalność która miała przenieść się na spółkę. Co w tej sytuacji można zrobić aby zrobić wszystko w zgodzie ze sztuką i naprostować tematy? Nie było żadnych faktur ani innych działań. Jest opcja wejść do tej spółki ze znajomym ale obawiam się że będą z tego problemy. Znajomy założył konto bankowe w ostatnich dniach. Pytanie czy można na legalu działać, przyjmować środki a w miedzyczasie dosłać NIP-8 i zaległe sprawozdanie? Da się to jakoś naprostować czy nie wchodzić w to? https://comparic.pl/obsluga-prawna-firmy-co-to-jest-i-kiedy-jest-konieczna Czy może powinienem zastanowić się nad obsługą prawną?
 10. Stan deweloperski. Chodzi o wizualizację, dobranie kolorów i zaprojektowanie funkcjonalne dosyć małej przestrzeni ok 60m2 Kuchnia, 2 łazienki, salon, duże i pojemne szafy. Sypialnia i pokój biurowy. Na jaki koszt trzeba sie przygotować i czego można oczekiwać? Jak wygląda taki proces? Pytam bo zastanawiam się nad skorzytaniem z pomocy biura: https://marengo-architektura.com/ Czy ktoś moze ma z nimi do czynienia?
 11. Siemanko! Otwieramy z dziewczyną przyczepę z goframi. Wiele pozycji, które opracowaliśmy do naszego menu zawiera w sobie świeże owoce. Jednak pojawił się dla nas całkiem duży problem, mianowicie odwiedzając sanepid dowiedzieliśmy się, że MUSIMY kupować umyte owoce. Nie możemy ich myć samemu w przyczepie (bo mamy wode z baniaków) i samemu w domu też nie możemy ich umyć. Niektóre owoce bez problemu uda nam się kupić w takiej formie, ale nigdy nie spotkaliśmy się jeszcze z umytymi bananami i większością innych owoców. Macie jakiś pomysł jak możemy to obejść i nie na robić sobie problemów? Doradzicie też jakiego typu lodówka sprawdzi się w tego typu miejscu https://przepyszna.pl/lodowki-i-chlodziarki/ ?
 12. Zajmuję się szeroko pojętym marketingiem i PR. W ostatnim czasie zaczęłam szukać ciekawych gadżetów, na które można nadrukować logo organizacji, gdyż sporo moich zleceń tego dotyczy (gratisy, ale też produkty, ktore można dalej sprzedać). Wpadłam na pomysł, że to idealne miejsce, aby zapytać czy polecacie jakieś firmy, które się tym zajmują lub może same takie prowadzicie! Chodzi mi o naprawdę różne produkty np. krówki, świece, poduszki, skarpety... Pomożecie? Czy ktoś moze korzystał z usług redbird: https://redbird.pl/ Pytam się bo zastanawiałam się nad skorzyztaniem z ich oferty 🙂
 13. Cześć! Pytanie do osób, które mają jakieś doświadczenie z pożarem domu i ubezpieczycielem. Jakie dokumenty wymaga ubezpieczyciel w przypadku pożaru domu? W internecie czytam, że są to głównie przeglądy, coroczny przegląd wentylacji i 5 letni przegląd i pomiar instalacji elektrycznej, ale czy to wszystko? Co z projektem instalacji elektrycznej? Czy ktoś z Was miał taką nieprzyjemną sytuację i może się podzielić informacją jak wyglądał proces wypłaty odszkodowania i jakie dokumenty były potrzebne do wypłaty? https://uprawnieniaelektryczne.pl/szkolenie-kontrolno-pomiarowe-instalacji-elektrycznych/ Czy będzie tutaj potrzebny pomiar instalacji elektrycznej?
 14. Rozglądam się za platformą, na której będę mogła sprzedawac produkty cyfrowe. Zależy mi, aby ebooki były wysyłane mailowo do klienta z możliwością pobrania ale, żeby kursy online znajdowały się na stronie w panelu klienta, bez możliwości pobrania ich. Jakie macie z tym doświadczenia? Możecie coś polecić? https://blackdale.eu/tworzenie-sklepow-internetowych/ Zastanawiałem się nad skorzystaniem z ofeerty tej firmy. Czy ktoś moze korzystał z ich pomocy przy otwarciu sklepu online?
 15. Hej, Sytuacja w Polsce się zmienia, plany się zmieniają, zmieniła się też koncepcja w moim budowanym domu. W pierwszej kolejności dostałem pozwolenie na dom z gazem (w ulicy). I fundamenty pod taki zacząłem budować. W trakcie budowy wszystko wskazywało na pójście w pompę ciepła - stare zasady fotowoltaika które pozwalały ogrzewa praktycznie za darmo (przy odpowiednich warunkach), wybuch wojny na ukrainie, zadłużenie PSG. Po rozmowie z kilkoma osobami podjąłem decyzję - pompa ciepła. I wydawało się to najbardziej sensowne. Aktualnie mam już stan deweloperski i sytuacja jaka jest, każdy wie. Po kalkulacjach i ponownych rozmowach decyzja się zmieniła - wybieram gaz. Złożyłem pismo o warunki przyłącza do gazowni (jest w drodze).Jednak jest kilka kwestii które nie dają mi spokoju. 1. Podłogówkę w całym domu miałem rozkładaną co 10 cm, czyli tak jak zalecają do pompy ciepła. Jak to będzie pracować przy kotle gazowym? Wystarczy puścić niższą temperaturę i jedyną wadą będzie to że więcej wydałem na PEXa czy takie gęste rozłożenie to problem dla pieca lub finansów? 2. Kotłownia zlokalizowana jest w ‘przybudówce’ (tak to nazwijmy) w moim domu. Coś jak na zdjęciu poniżej (oczywiście bez przeszkleń ). Wg projektu komin miał iść w ścianie aż do najwyższego szczytu, teraz chciałbym wstawić kwasówkę która by wychodziła zaraz za niższym dachem. Czy jest to możliwe czy trzeba wyciągać ją aż za główny dach? (‘Wizualizacja’ zaznaczona na czerwono) Jakieś opinie również na temat kotłów gazowych od https://www.saunierduval.pl/ ?
 16. Witam wszystkich, Chciałbym kupić mój pierwszy Rower elektryczny. Znalazłem w MediaExpert rower Fisher Viator 5.0 a, że nie mam żadnego doświadczenia w temacie, proszę o radę czy ten sprzęt wart jest prawie 10tyś? A moze po prostu lepeij zamówić model na ich stronie www https://www.fischer-ebike.pl/ ? Przeszukiwałem różne grupy pod kątem informacji nt. silnika Brose (250W) ale niczego nie znalazłem. Dodam, że rower ma mi służyć w dojazdach do pracy 8 km po płaskim i wspomaganie oferowane przez ten silnik i jazda max 25 km/h są dla mnie Ok (oczywiście w teorii) Mam także swój rower, miejską gazellę i myślałem o konwersji, ale tu wygląd tego gotowca mnie urzekł, oraz możliwość kupna na raty i dokupienie ubezpieczenia. Ktoś pomoże? "
 17. Na stronie jest kompleksowy artykuł na temat systemu sygnalizacji pożarowej FAS: https://awex.eu/kategorie/systemy-bezpieczenstwa-pozarowego/system-sygnalizacji-pozarowej-fas W skrócie jest to kompleksowy system przeznaczony do wykrywania, sygnalizowania i reagowania na pożary oraz inne sytuacje awaryjne w budynkach i obiektach. Systemy takie są kluczowym elementem bezpieczeństwa przeciwpożarowego w budynkach i obiektach komercyjnych, przemysłowych oraz mieszkalnych. Ich obecność jest zazwyczaj wymagana przez przepisy budowlane i przepisy dotyczące bezpieczeństwa pożarowego w większości jurysdykcji.
 18. Jesli chcielibyście zaplanować wakacje w Okunince nad Jeziorem Białym, polecam rezerwację domku Szyszka: https://szyszka-okuninka.pl/ Domek w spokojnej okolicy, jednoczesnie blisko centrum . Do głownej plaży jest dosłownie 10-15 minut piechotą. Domek oferuje bardzo dobry standard i na pewno będzie się tam Wam wygodnie wypoczywało 🙂
 19. Hej, zwracam się z pytaniem o kamery zewnętrzne. Czy znajdę coś sensownego z zasilaniem solarnym? Komunikacja po wifi, fajnie jak by była obrotowa z możliwością integracji z HA, albo google home. https://browsehappy.pl/komunikaty-firm/czym-wyroznia-sie-rejestrator-ip-ds-7604nxi-k1-na-tle-konkurencji/ Jakiego typu rejestratory warto jest tutaj umieścić?
 20. Hej, jakie źródła ogrzewania polecacie dla domów ok 150m2? Bardziej gaz, pompa ciepła lub gaz z fotowoltaiką albo pompa ciepła lub pompa ciepła z fotowoltaiką? Jakie macie zdanie na temat pomp ciepła od Vaillant https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/ ? Oczywiście też chciałbym skorzystać z dotacji z programu czyste powietrze. Dla osób które korzystały, jakie dotacje dostaliście i jaki był koszt uwzględniając dotacje? Jaki macie mniej więcej koszt roczny za ogrzewanie/prąd? Pytam bo od 2027 ma wejść jakiś unijny podatek od emisji CO2 nawet od pieców gazowych i w przeciągu kilkunastu lat Unia ma całkowicie zakazać nowym budynkom ogrzewania z gazu na rzecz Pomp Ciepła i Fotowoltaiki.
 21. korek

  Lutownica jaka?

  Witam. Chciałbym kupić lutownicę tylko nie wiem jaką. Lutownica raczej nie służyła by do precyzyjnych rzeczy chociaż czasem i takie się zdarzą ale to naprawdę rzadko. Co polecilibyście w miarę sensowych pieniądzach nie wiem tak do 150zł? https://buythis.pl/narzedzia-pneumatyczne-warsztat/ No nie ukrywam, ze najlepiej byłoby zamówić w sieci 🙂
 22. Szukam projektanta wnętrz, który wykonałby projekt mieszkania ok 90 m2. Mam ogólna wizję wnętrza i wybrane np kafelki do łazienki, ale chciałabym się upewnić, czy wszystko będzie spójne i funkcjonalne. Interesuje mnie projekt, ewentualnie projekt i lista zakupów. Ekipę już mamy. Potrzebowalibyśmy projektu na koniec marca. Macie może kogoś godnego polecenia? Przeglądąłem sobie oferty poszczególnych firm i spodobały mi się projekty tego biura: https://marengo-architektura.com/ Czy ktoś moze korzystał z ich pomocy?
 23. korek

  Koparka szukam

  Witam, Szukam do zakupu koparki Gąsienicowej w przedziale wagowym 5,5 /7 t budżet 200/220 brutto z złączem hydraulicznym na Fv, bo Chcę wziąść na leasing Obecnie posiadam JCB 8050 RTS 2014r z 4500 mth z w fajnym stanie technicznym, nie picowana pod sprzedaż, myślę o wystawieniu jej w cenie około 110/100tys netto do zabrania Szukam maszyny o podobnych gabarytach, moze ciut większej Zastanawiam się nad modelem Cat: https://www.bm-cat.com/pl-pl Proszę o opinię co wybrać, ewentualnie czy ktoś Chce się leasingu pozbyć, albo coś na sprzedaż
 24. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy Femet: https://femet.com.pl/ Firma ma duże doświadczenie w spawaniu oraz w obróbce metali. Podczas całego procesu łaczą CNC i spawanie stali nierdzewnej i spawanie precyzyjne Duże doświadczenie sprawia, ze firma jest w stanie podjąć się nawet większych zleceń. .
 25. korek

  Ekspres oraz kawa

  Witam, Posiadam philips late go 5400 od dwóch lat i jakos nigdy kawa mi w pełni nie pasowała. Dodam, że u mamy i brata jest taki sam model i tam kawa zawsze o wiele lepsza wychodzi , i ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia młynka ? Jaka kawa najlepsza ? Do tej pory zamawiałem jedynie marketowe kawy ale teraz mam ochote na coś lepszego i zastanawiam się nad kupieniem kawy tutaj: https://studiokawy.pl/ Możę ktoś kupował w tym sklepie kawę? I woda jakaś kupna czy kranówka ?
 26. Czy ktoś z Was zdecydował się na zapisanie dziecka do liceum anglojęzycznego? Pytam się bo zastanawiam się nad zapisaniem syna do takiej placówki. Może dodam, ze chodzi tutaj o Thames British School w Warszawie. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim - do szkoły uczęszcza również wielu obcokrajowców tak więc będą się na miejscu porozumiewać po angielsku również i po samych zajęciach. Syn dobrze umie mówić po angielsku, aczkolwiek nie jest to angielski perfekcyjny. https://thamesbritishschool.pl/pl/ Może ktoś miał do czynienia z tą placówką>
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...