Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Uczestnicy rynku walutowego

Recommended Posts

- Banki centralne, które za główny cel stawiają sobie utrzymanie kursu waluty krajowej na określonym poziomie (przedziale) zgodnie z polityką walutową kraju. Instytucje te poprzez swoje rezerwy walutowe mogą w taki sposób oddziaływać na popyt i podaż określonej waluty, aby w odpowiedni sposób wpłynąć na poziom jej kursu. Gdy państwo chce zwiększyć kurs własnej waluty lub zaprzestać spadkom kursu, zwiększa sprzedaż walut obcych z rezerw. W przypadku gdy państwo rozpoczyna kupno obcych walut za krajową, powoduje to zaprzestanie wzrostom własnej waluty lub prowadzi to do jej spadku.

- Banki komercyjne zawierają najwięcej transakcji na rynku walutowym, można przez to powiedzieć, że są stałymi i największymi uczestnikami rynku. Za pośrednictwem banków klienci (zarówno wielkie przedsiębiorstwa jak i mniejsze firmy, skończywszy na inwestorach indywidualnych) mogą dokonywać transakcji walutowych. Warto również wspomnieć, że same banki inwestują swój kapitał w waluty, próbując osiągnąć zyski.

- Importerzy/Eksporterzy, podmioty gospodarcze, które ze względu na specyfikę swojej działalności zmuszeni są do wymiany walut, w wyniku sprzedaży bądź kupna towarów lub usług za granicą.

- Brokerzy, występują jako pośrednicy w transakcjach walutowych pomiędzy dwoma stronami.

- Osoby fizyczne, za cel stawiają sobie przewidywanie poziomu cen w przyszłości, co wiąże się z uzyskiwaniem zysków na różnicy w cenie. W skrócie można powiedzieć: „kupić tanio, sprzedać drogo” lub dodatkowo, jak ma to miejsce na rynku walutowym „sprzedać drogo, kupić tanio”.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×