Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

korek

Wybór ogrzewania w domu

Recommended Posts

Hej,

Sytuacja w Polsce się zmienia, plany się zmieniają, zmieniła się też koncepcja w moim budowanym domu.

W pierwszej kolejności dostałem pozwolenie na dom z gazem (w ulicy). I fundamenty pod taki zacząłem budować.

W trakcie budowy wszystko wskazywało na pójście w pompę ciepła - stare zasady fotowoltaika które pozwalały ogrzewa praktycznie za darmo (przy odpowiednich warunkach), wybuch wojny na ukrainie, zadłużenie PSG. Po rozmowie z kilkoma osobami podjąłem decyzję - pompa ciepła. I wydawało się to najbardziej sensowne.

Aktualnie mam już stan deweloperski i sytuacja jaka jest, każdy wie. Po kalkulacjach i ponownych rozmowach decyzja się zmieniła - wybieram gaz.

Złożyłem pismo o warunki przyłącza do gazowni (jest w drodze).Jednak jest kilka kwestii które nie dają mi spokoju.

1. Podłogówkę w całym domu miałem rozkładaną co 10 cm, czyli tak jak zalecają do pompy ciepła. Jak to będzie pracować przy kotle gazowym? Wystarczy puścić niższą temperaturę i jedyną wadą będzie to że więcej wydałem na PEXa czy takie gęste rozłożenie to problem dla pieca lub finansów?

2. Kotłownia zlokalizowana jest w ‘przybudówce’ (tak to nazwijmy) w moim domu. Coś jak na zdjęciu poniżej (oczywiście bez przeszkleń  ). Wg projektu komin miał iść w ścianie aż do najwyższego szczytu, teraz chciałbym wstawić kwasówkę która by wychodziła zaraz za niższym dachem. Czy jest to możliwe czy trzeba wyciągać ją aż za główny dach? (‘Wizualizacja’ zaznaczona na czerwono) Jakieś opinie również na temat kotłów gazowych od https://www.saunierduval.pl/ ? 

415982552_355598937088951_43313473600839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...