Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Dotacje na e-usługi

Recommended Posts

Każda firma, która złożyła wniosek w pierwszym tegorocznym konkursie o dofinansowanie w działaniu 8.1 i pozytywnie przejdzie ocenę formalną oraz merytoryczną otrzyma dotację.

W pierwszej w 2009 r. rundzie aplikacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) działanie 8.1 zakładana kwota środków przeznaczonych do rozdysponowania między przedsiębiorcami wynosiła 141 mln zł. Konkurs jednak cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że już pierwszego dnia składania wniosków, tj. 2 marca, przedsiębiorcy przekroczyli 130% przewidzianego budżetu. Przedsiębiorcy złożyli łącznie 824 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 500 mln zł.

MSWIA jako Instytucja Pośrednicząca i PARP jako instytucja wdrażająca to działanie informują, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy pozytywnie przejdą ocenę formalną i merytoryczną otrzymają dofinansowanie na swoją e-usługę. Jeśli przekroczony zostanie zaplanowany budżet na pierwszą rundę aplikacyjną tj. 141 mln zł zostanie on odpowiednio zwiększony.

Przedsiębiorcy, którym nie udało się złożyć wniosków w pierwszej rundzie aplikacyjnej będą mieli kolejną szansę na otrzymanie dotacji na wdrożenie e-usług. Druga runda naboru wniosków w ramach działania 8.1 zaplanowana jest na sierpień br. Łączny budżet na dofinansowanie przedsiębiorców wynosić będzie ok. 280 mln PLN. Niewykluczone jest zwiększenie budżetu także w rundzie II.

W budżecie PO IG w okresie 2007-2013 na realizację projektów w ramach działania 8.1 przeznaczono prawie 390 mln euro. O dotację mogą się ubiegać mikro oraz mali przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 12 miesięcy. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty zakładające świadczenie usług opartych na e-usłudze. Przedsięwzięcia dofinansowywane mogą być przez maksymalnie 24 miesiące.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

a czy zna ktoś może z Warszawy jakąś firmę, która pomaga w otrzymaniu dofinansowania. Kiedyś do mnie taka firma dzwoniła ale wówczas nie potrzebowałem ich pomocy. Teraz mam ciekawy pomysł na stronkę i chętnie bym skorzystal z pomocy ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...