Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 18-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Poniedziałek na rynku, na razie zapowiada się spokojnie i bez większej zmienności. Po piątkowym ogłoszeniu przez USA ceł na chińskie produkty to samo w odpowiedzi uczyniła druga strona konfliktu handlowego.

Dużym zaskoczeniem dla mnie, w tej sytuacji był spadek cen złota i srebra, gdzie zaliczyłem stop lossy. Sporo inwestorów wpadło w tą pułapkę, ponieważ ilość pozycji długich była już spora a sesja piątkowa to panika i uciekanie z longów, szczególnie na srebrze. Jak dla mnie scenariusze wzrostowe na złocie nadal są aktualne i będę przyglądał się sytuacji. Na rynku walutowym komunikaty o cłach silnie nie wpłynęły na kursy głównych par. Wzrost awersji do ryzyka widoczny był w przypadku walut z mniejszych krajów w parach z dolarem. Sporo stracił np. PLN, SEK, czy lira turecka. 

W dniu dzisiejszym wystąpienie prezesa EBC, które może być śledzone z uwaga przez inwestorów. Zaskoczeni ostatnim komunikantem i przesunięciem pierwszej podwyżki na druga połowę 2019 roku zrobiło sporo zamieszania na rynku i przede wszystkim silnie osłabiło euro. W dniu dzisiejszym EURUSD od samego rana, lekko się umacnia, co może być przygotowaniem do lepszych cen dla strony podażowej i kontynuacji głównego impulsu spadkowego dla EURUSD.

W tym tygodniu z najciekawszych wydarzeń będzie ogłoszenie decyzji o stopach procentowych w Wielkiej Brytanii i Norwegii oraz Szwajcarii. Po za tym w najbliższych dniach sporo wystąpień bankierów centralnych najważniejszych banków świata. Na koniec tygodnia poznamy odczyty inflacyjne w Kanadzie, które będą istotne dla tamtejszego dolara.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×