Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Analizy EUR/GBP

Recommended Posts

No powolutku myślę o longu czekam czy będzie teraz jakaś korekta poziom oporu dopiero okolice 0.8360 :)

(po drodze jeszcze jest 0.8281 ale wydaje mi się że przejdzie bez problemu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No powolutku myślę o longu czekam czy będzie teraz jakaś korekta poziom oporu dopiero okolice 0.8360 :)

(po drodze jeszcze jest 0.8281 ale wydaje mi się że przejdzie bez problemu )

Osobiście nie lubię takich zagrań pod prąd i bardziej bym się skupiał na krótkiej pozycji (D1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No poczekamy zobaczymy ciekawe jak się pojawi następna świeczka na D1 (ja narazie nie otwieram pozycji), czekam dalej czy będzie szło w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie dość zdradliwy okazał się ten poziom 0.8360...

Jeżeli nie zostanie przebity poziom 0.8391 oraz pojawi się sygnał na krótką pozycję, to taką właśnie pozycję zajmę.

analiza_eur_gbp.gif.269c99253495bb541e2e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że świeca ze wtorku nie zamknęła się jako doji itd, postanowiłem jeszcze poczekać z pozycją. Następnego dnia został naruszony poziom oporu (0.8391), także nie otworzyłem pozycji i na razie nie będę żadnej otwierał na tej parze.

analiza_eur_gbp.gif.e1c065677b1fb6a298a1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie obserwujemy powolną zmianę trendu ze spadkowego na wzrostowy. Jako, że aktualnie mamy koniec korekty, to wraz z otwarciem nowej świecy otworzę długą pozycję z SL poniżej dołku z dnia dzisiejszego (otworzę pod warunkiem, że utrzyma się dzisiaj świeca wzrostowa).

analiza_eur_gbp.gif.db051f9346d331cc3cdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wykres rośnie zgodnie z przewidywaniami, a otwarta pozycja jest na +33 pipsy. Najlepiej gdyby powtórzył się scenariusz z trzech świec (20-22 wrzesień), gdzie zanotowano wzrosty na poziomie ok. 220 pipsów.

analiza_eur_gbp.gif.127a5b5eb97d3eee4158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja w dalszym ciągu na plusie, jednak funt trochę zamieszał i aktualnie mamy świecę spadkową. Mimo wszystko zostawiam dalej otwartą pozycję i na otwarciu nowej będę starał się podjąć decyzję odnośnie tego, czy zamknąć czy zostawić longa.

analiza_eur_gbp.gif.7a850aad36995e2c43a1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem na +92pipsy, gdyż uznałem to za wystarczające wzrosty i może lada chwila nastąpić korekta (brakuje ok. 30 pipsów, żeby zrównać się ze wcześniejszymi ostrymi wzrostami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie niewiele straciłem na wczorajszym zamknięciu pozycji i powoli wydaje się, że wykres wyhamowuje.

analiza_eur_gbp.gif.ddb452ae60cff7bd8c6e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak miałem rację, co do zamknięcia pozycji, gdyż nastąpiła korekta i aktualnie oczekuję bardziej wyrazistej korekty, czyli takiej, która składa się z większej ilości świec.

analiza_eur_gbp.gif.949a6ede4cef2b9cd4e1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie jesteśmy w trakcie kształtowania się nowego dołka i mam nadzieję, ze za dzień lub dwa będzie można zająć długą pozycję.

analiza_eur_gbp.gif.b322b1bccbd8e500a171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaniechanie otwarcia pozycji, było jak najbardziej słuszne, a dzięki powstałym spadkom, jest możliwość wychwycenia sygnału na otwarcie długiej pozycji.

analiza_eur_gbp.gif.5713850880d6b9d67adc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak nie otwierać długiej pozycji, gdyż uznałem wczoraj na zamknięciu, że szykuje się konsolidacja. Na chwilę obecną wydaje się to złą decyzją, jednak zobaczymy co czas pokaże.

analiza_eur_gbp.gif.47d825b0c73fdee41cb3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy wczoraj przebicie oporu na poziomie 0.8838 i będę teraz wyczekiwał korekty, żeby otworzyć długą pozycję.

analiza_eur_gbp.gif.17fbc96b919221fb8d19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta "trochę" się przedłużyła i okazała się zbyt duża, żeby otwierać teraz jakiekolwiek długie pozycje. Wyczekuję powrotu do trendu wzrostowego.

analiza_eur_gbp.gif.713f37f12cd627097944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trend całkowicie się odwraca, przez co nieprędko otworzę długą pozycję. Jeżeli powstanie nowy szczyt, niżej od poprzedniego, to będę starał się wejść w krótką pozycję.

analiza_eur_gbp.gif.828658c791727956b3ee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostre spadki bez korekty i tym samym brak momentu na otwarcie krótkiej pozycji.

analiza_eur_gbp.gif.a60261557b7cd7121342

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli aktualnie tworząca korekta się nie przeciągnie, będzie to wg mnie dobry moment na krótką pozycję. Pozostaje tylko poczekać ok. 3 dni, aż rynek zacznie wracać do spadków.

analiza_eur_gbp.gif.ec1e46a6f14606711028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadki były zbyt gwałtowne i postanowiłem nie otwierać krótkiej pozycji. Aktualnie czekam na przebicie, a po nim liczę na kolejną korektę.

analiza_eur_gbp.gif.131f4cd3335f9cafabc9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładny trend spadkowy, choć trochę zbyt gwałtowny, ale mimo wszystko postanowiłem otworzyć dzisiaj na otwarciu krótką pozycję.

SL w okolicach 0.8541

analiza_eur_gbp.gif.346065c20b8fac4984a9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...