Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 28.05.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć ?

 

W poniedziałek pierwszy dzień nowego tygodnia, nie zapowiada się na większą zmienność. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, mają dzień wolny od pracy, więc traderzy z największych centrów handlowych będą dzisiaj nie aktywni. 

Weekend przyniósł nam dwie ważne informacje. Po pierwsze we Włoszech kandydat na premiera zrezygnował z próby powołania nowego rządu ze względu na to, że prezydent nie zgodził się na proponowanego ministra finansów, który charakteryzuje się wyraźnymi poglądami antyunijnymi. Cała sytuacja powoduje, że obecnie mamy bardzo małe szanse na to, aby doszło do powołania nowego rządu i zapowiada się, że jesteśmy w drodze do ponownych wyborów. Z prawej strony środowiska politycznego pojawiały się głosy, że decyzja prezydenta była spowodowana naciskami Berlina a prezydent swoją decyzję tłumaczy troską o nieoczekiwany wzrost kosztów obsługi długu oraz spadająca wartością euro, która może zagrażać zwykłym obywatelom i inwestorom. 

Wynik wyborów, we Włoszech nie podoba się dotychczasowemu środowisku jakie sprawuje obecnie władze we Włoszech a także w większości krajów zachodniej Europy, ze względu na to, że stoi w opozycji do tego nad czym pracowały elity polityczne przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Niestety wprowadzenie euro, nie we wszystkich krajach okazało się dobrym wyborem a Włochy od kilkunastu lat się nie rozwijają i coraz bardziej odstają od liderów. Decyzja prezydenta, któremu niby zależało na powołaniu nowego rządu jest co najmniej dziwna. Powoduje, że kraj nadal będzie tkwił w problemach które ma, a elity polityczne gotowe do podjęcia działać nie będą dopuszczone do rządów mimo otrzymanego mandatu od obywateli. Jeden człowiek powoduje, że jedna z największych gospodarek Europy nadal nie będzie w sposób zdecydowany rozwiązywać sowich problemów, które odkładane są na później i powodują, jeszcze większy wzrost politycznej skrajności. Decyzja prezydenta być może na chwilę, spowoduje umocnienie euro, ale prędzej czy później odbędą się przyspieszone wybory parlamentarne a mandat prawej strony politycznej będzie jeszcze mocniejszy i prawdopodobnie przyczyni się do zdecydowanej presji na euro i włoski dług. W kolejnych dniach będziemy wracać do tematu i obserwować sytuację, która robi się coraz ciekawsza.

Z decyzji politycznych kolejnym ciekawym wydarzeniem są trwające rozmowy miedzy Koreą Północną a USA. W zeszłym tygodniu po nagłym oświadczeniu prezydenta Trumpa doszło do odwołania szczytu w Singapurze na którym miało dojść do spotkania liderów obu krajów. Już kolejnego dnia nieoczekiwanie doszło do wznowienia rozmów a w niedzielę do Korei z północy wybrała się delegacja dyplomantów z USA, która ma za zadanie prowadzenie rozmów i doprowadzenie do spotkania liderów obu stron. Nieoczekiwany zwrot w rozmowach w pierwszej kolejności doprowadził do umocnienia się złota a już w piątek do jego osłabienia i wzrostu wartości dolara. Nie wątpliwie dochodzące wieści z negocjacji będą miały duży wpływ na złoto i waluty takie jak dolar amerykański, jen czy frank szwajcarski. Konto prezydenta Trumpa na Twitter z pewnością trzeba śledzić, ponieważ będzie decydować w najbliższych dniach o nastrojach na rynku złota i wspomnianych wcześniej walut.

Udanego handlu, co jakiś czas będę wrzucał komentarz i spostrzeżenia rynkowe oraz analizy. 

Pozdrawiam! ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z początkiem każdego tygodnia przygotowuję się do handlu od przeglądu kalendarium i najważniejszych wydarzeń, które mogą mieć wpływ na rynki: Poniżej lista najważniejszych wydarzeń, które mogą mieć znaczący wpływ na notowania wybranych walut w najbliższych pięciu dniach. Do pojedynczych wydarzeń będziemy jeszcze wracać w kolejnych wpisach.

29 maja

17:30 Wystąpienie Sabine Lautenschlager, EBC

30 maja

1:50 Japonia sprzedaż detaliczna

10:00 Inflacja Polska

14:15 ADP USA

14:30 PKB USA

16:00 Decyzja w sprawie stóp procentowych Kanada

31 maja

3:00 PMI przemysł Chiny

14:30 PKB Kanada

19:00 Lael Brainard, FED  wystąpienie

01 czerwca

10:30 PMI W. Brytania

Od 8:00 do 10:00 seria danych PMI z poszczególnych krajów europejskich.

14:30 Bezrobocie i wzrost wynagrodzeń USA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...