Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 26.07.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym wydarzeniem dnia jest decyzja EBC. Ostatnie posiedzenie zakończyło się bardzo gołębim komunikatem powodując euforie zakupowa na DAX i wyprzedaż euro. W dniu dzisiejszym powinniśmy zachować nieco więcej spokoju, ale lekko podwyższona zmienność jest oczekiwana. W komunikacie będzie, ciężko zachować tak gołębi ton jak ostatnio, więc spodziewam się lekko jastrzębiego wydźwięku, które może spowodować lekkie cofniecie na DAX.

Niemiecki indeks w dniu wczorajszym w końcówce dnia mocno zyskał na wartości po pozytywnych komunikatach płynących ze spotkania Trumpa z Junker. Wojny handlowe między USA a UE zostały na razie złagodzone. To spowodowało, że indeks strachu na DAX, jest dosyć nisko i w razie jastrzębiego komunikatu może dojść do lekkiego cofnięcia na DAX.

Innym scenariuszem będzie szukanie pozycji krótkich na parze EURSEK, EURNOK. Po wkacjach w Szwecji i Norwegii spodziewane są pierwsze podwyżki stóp procentowych, jeżeli komunikat z EBC będzie gołębi, będę szukał wejścia w pozycje krótkie na wymienionych parach walutowych.

 

 

dax i indeks strachu dax.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z realizacji scenariusza na DAX, zrezygnowałem ze względu na to, że obecnie poziomy cenowe są w okolicy dziennego low. Atrakcyjnie za to wygląda sytuacja na EURSEK i to tam będę szukał okazji do zajęcia pozycji krótkiej w razie gołębiego komunikatu EBC. Równie atrakcyjnie wygląda sytuacja na EURGBP.

eursek.thumb.png.f782d784b337cded5c495068eafb649b.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...