Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 31.07.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym zostaną opublikowane dane z kanadyjskiej gospodarki o PKB, które dają sporą szansę na wykonanie udanego trejdu w sesji intraday, lub swingu dwu/trzy dniowym. Ja oczekuje dobrych danych z Kanady ze względu na ostanie dobre odczyty o inflacji i sprzedaży detalicznej o których wspominałem w ostatniej analizie dolara kanadyjskiego. Wsparciem dla tego scenariusza jest też ostatni odczyt z USA o PKB w którym ujrzeliśmy wartość powyżej 5%.

W dniu dzisiejszym Kanadyjczyk lekko traci na wartości, prawdopodobnie ze względu na to, że na Reutres pojawiła się informacja o tym, że jutrzejsze negocjacje krajów NAFTA, które są kolejnym już spotkaniem, po pierwszym w zeszłym tygodniu mają się odbyć bez udziału Kanady. Z tego jednak co doczytałem, nieobecność strony kanadyjskiej wynika z tego, że minister odpowiedzialna za negocjacje NAFTA w Kanadzie będzie na innych spotkaniach i nie może być w dwóch miejscach na raz. Na razie nie biorę pod uwagę nieobecności strony kanadyjskiej jako duże ryzyko dla przyszłego powodzenia rozmów NAFTA, dlatego też dzisiejsze dane wykorzystam w razie dobrego odczytu i wejścia w pozycje długie na CAD.

Obecnie najciekawiej z punktu widzenia AT i realizacji scenariusza wyglądają pary AUDCAD i EURCAD, które są obecnie w korektach przed prawdopodobnie dalszym umocnieniem dolara kanadyjskiego.

 

eurcad eikon thomson reuters.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odczyt z kanady o PKB na lekki plus. +0,5% oczekiwano +0,4. Reakcja na CAD bardzo silna, kwestią otwartą pozostaje to, czy ruch z pierwszego impulsu będzie kontynuowany w kierunku południowym. 

 

eurcad reakcja PKB.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...