Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Pokusa zmiany strategii

Recommended Posts

Bez względu na poziom zaawansowania - zawsze jesteśmy narażeni na pokusę zmiany stosowanej strategii z powodu:

- znużenia

- rozproszenia uwagi

- presji otoczenia

- zbytniej pewności siebie

- siły przyzwyczajenia

- zazdrości

- strachu

- chciwości

etc.

Codziennie bombardowani jesteśmy różnego rodzaju informacjami płynącymi z rynków. W większości spowodowane są one ciągłymi zmaganiami inwestorów z Panią Giełdą, która w zależności od kaprysu, odpowiednio wycenia poszczególne walory.

Na samym forum Trader Team mamy opisanych wiele strategii, przy czym (najczęściej) wybrać oraz zastosować możemy jednocześnie tylko jedną, bądź kilka z nich. Dokładając do tego setki innych źródeł takich jak: książki, telewizja, prasa, forum (inne) etc. z których możemy czerpać wiedzę na temat różnych strategii - okazuje się, że ciężko jest wybrać rozwiązanie dla nas najbardziej odpowiednie.

Nie dziwię się wielu osobom, które spędzają kolejne miesiące na poszukiwaniu złotego środka. Decyzja o powierzeniu ciężko zarobionych pieniędzy, określonej strategii raczej nie należy do najłatwiejszych. Tym samym znowu okazuje się, że największą przeszkodą w osiąganiu zysków nie jest rynek ale my sami.

W tym miejscu pragnę dać Wam jedną radę:

Jeżeli już przyjmiecie jakieś założenia, to trzymajcie się ich.

Dopiero w momencie przeprowadzenia rzetelnej weryfikacji (przetestowania) danej strategii można spróbować ją zmienić - oczywiście jedynie w przypadku osiągnięcia niezadowalających wyników. Pamiętajmy, że ciągłe zmiany nie prowadzą do zysków. Wręcz przeciwnie. Jedynymi cechami, które mogą prowadzić do sukcesu na rynkach finansowych, są cierpliwość i konsekwencja.

Wiem, że wspomniane cechy mogą być już Wam dobrze znane (szczególnie, że powtarzam je przy każdej możliwej okazji), lecz jestem pewny, iż dobra ich interpretacja z pewnością potrafi przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...