Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Podstawowe informacje techniczne (programowanie MetaStock)

Recommended Posts

Programowanie w MetaStock jest swoją formą bardzo zbliżone do tego w programie Excel. Wewnętrzną częścią odpowiedzialną za tworzenie własnych wskaźników przez wykorzystanie odpowiedniej konsoli jest Idicator Builder opierający się na języku MetaStock Formula Language. Ten wbudowany program należący do grupy tzw. Power Tools stanowi trzon programowania, wykorzystywany również przez inne elementy, jak np. System Tester (testowanie utworzonych samodzielnie lub wbudowanych strategii) czy też The Explorer (skaner umożliwiający sprawdzenie na ilu z podanych rynków podane warunki są uznane za prawdziwe).

Informacje techniczne odnoszące się do programowania w MetaStock 12 zawierają się w trzech podstawowych kwestiach:

- Indicator Builder umożliwia użycie do 2500 znaków na wskaźnik

- Każdy wskaźnik może odnosić się do maksymalnie 20 różnych elementów typu „plot” (zwracanie wartości przez falę binarną: 0 lub 1)

- Każdy wskaźnik obsługuje do 20 zmiennych

Dodatkowo istotną kwestią jest fakt, iż MetaStock obsługuje 160 wewnętrznych formuł umożliwiających tworzenie często bardzo skomplikowanych modeli generujących odpowiednie sygnały tradingowe. Z drugiej strony nawet osoba bez podstawowej znajomości matematyki czy statystyki jest w stanie wykorzystać poszczególne funkcje bez potrzeby wchodzenia w ich wyliczenia. Wystarczy skorzystać z instrukcji, która podaje wyjaśnienie nie tylko poszczególnych funkcji ale również interpretację wszystkich wbudowanych wskaźników, których podobnie jak formuł jest około setki.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...