Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tomekkap

GBP/JPY

Recommended Posts

Witam,

w związku z tym, że trochę tematy pod upadły oraz mniej uczestników forum się wypowiada, postanowiłem ożywić ten topic. G/J jest parą, na której gram od zarania dziejów, a sytuacja od początku tygodnia jest bardzo ciekawa i dochodowa.

Poniedziałek: stały ruch od bandy do bandy na 50p, łatwy zysk.

Wtorek: Testowanie dolnych poziomów wsparcia, zrealizowanie sygnału z D1 mimo przebicia kanału na tygodniowym.

Środa: wstępne wyklarowanie sygnału na up, przy dużych ilościach informacji i danych dla GBP i USD.

Czwartek: Od nowej świecy o 0:00 zanotowaliśmy wzmożony ruch, który doprowadził do wczesnego up-a (+150p). Następnie retraice według fibo co do pipsa. No i w końcu to na co czekały wszystkie tygryski ruch do silnego oporu w okolicach 211.8x. W tej chwili na mniejszych TF mamy wykupienie i konsolidację, która może się przerodzić w korektę ruchu. Zamieszczam roboczy wykres:

GJ_1643.jpg

Przepraszam, za niechlujstwo, ale na chwilę obecną w zupełności wystarczy. Na pewno nastąpi testowanie poziomów, jeśli przebijemy opór to 212.xx murowane. Jeśli nie, to na pewno zlecimy do 61.8% fibo.

Oczekuję aktywnej dyskusji :) Trzeba trochę rozkręcić to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobna sytuacja jest na e/j gdzie testowany jest poziom 167.60, na razie ciągle czekam na zajęcie pozycji zarówno na g/j jak i e/j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ubiegłotygodniowym pięknym zamknięciu, gdzie w 3 godziny spokojnie można było na longu złapać 200+ pipsów, nastaje nowy tydzień. Zamknięcie w końcówce ruchu wzrostowego, dość dynamicznego i bez większych korekt powoduje, że na otwarciu możemy ujrzeć korektę. Jak wielką się okaże.

M15 - definitywna korekta ruchu byków. Według fibo.

Cały trend jest zwyżkowy. Jeśli jednak sytuacja w trakcie tygodnia okażę się łaskawsza dla dolara, możemy zobaczyć korektę ruchu dla D1 czyli w okolice 209.xx.

[ Dodano: 2008-11-17, 13:10 ]

Witam ponownie,

Zachęcam serdecznie wszyzstkich do uczestniczenia w życiu forum i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Proszę również o zadawanie pytań w celu rozwiania niejasności.

Po dłuższej przerwie, jednak ciągłej aktywnej grze na rynku i podążania z rynkiem postanowiłem ponownie pokomentować sytuacje. Jak widać dzisiejszy start jak na początek tygodnia był dość stagnacyjny. Można było złapać parę okazji jednak bez rewelacji. W tej chwili G/J trwa w konsolidacji na H1, H4. Dlatego też wstrzymuję się i czekam na przebicie w jedną lub drugą stronę. Gra na skalpowanie byłaby ryzykowna, bo bandy zewnętrze coraz bardziej się zawężają. Rozwiązanie powinno przynieść następne otwarcie na H4.

Swoją drogą intryguje mnie stagnacja, wobec osłabienia Japonii. Ogłoszono wszem i wobec, że Japonia oficialnie jest już w trakcie recesji poprzez ujemne <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=263" title="produkt krajowy brutto - pkb">pkb</a> w ostatnich 3 kwartałach.

[ Dodano: 2008-11-17, 14:11 ]

Trochę czasu minęło i oto jak według mnie przedstawia się sytuacja:

Mianowicie mamy do czynienia z korekta, z granic 140,80, która powinna sięgnąc w swojej obecnej kondycji zdecydowanie w granice 146, albo w okolice 145,9x. Później nie liczyłbym na jakieś dalsze wybicia, bo powinnien nastapić kolejny potężniejszy upadek, po którym ewentualnie doczekamy sie stref 15x. Tak więc "stay all focus".

Wykres, który zaanalizowałem to TF H4 - dodaję załącznik.

gj.gif.ea2e6ac281c2fa3d4754d04e7089914d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Anir za dobrą analize geja.

Na jej podstwie udlo mi się wczoraj zyskać na pozycji long +240p. Zamknela się ta pozycja tak jak podałeś na 145,90. Od wczoraj też mam otwartą inna pozycje, która też mi przynosi zyski - w tej chwili + 201p. na shorcie z tamtej zamkniętej pozycji.

A komuś z Was udało się podobnie pozamykać pozycje ?

Anir na jakiej podstawie tak trafnie zanalizowałes wykres ? I jeszcze raz wielkie dzieki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze do usług, w końcu znalazła się osoba, która nie boi się pytać! Ludzie zadawajcie pytania, dzielcie się spostrzeżeniami, aktywność popłaci wiedzą i doświadczeniem.

Swoją drogą do póki więcej osób nie aktywizuje się w działalności na forum, będę prowadził upgrade po przebytym dniu. Tylko Wasze pytania i analizy skłonią mnie do analizy na bieżąco.

Tak więc dzisiejszy dzień po wczorajszym był bardzo interesujący. Znów obijaliśmy się wewnątrz "byczej" flagi na głównym trendzie w TF H1 i H4, co ilustruje wykres poniżej. Mając przed nosem drugi szczyt spokojnie można było wejść w pozycji 146.30 (lub okolicach) w shorta i cieszyć się po 2h przyrostem na koncie rzędu 350p. Osoby, które grają też na lower TF mogły skalpować z zyskami na longach ok. 65p.

Tak więc reasumując, grając spokojnym trybem od wczoraj można było zdobyć:

17.11.2008 - jedna pozycja short: +230p, jedna pozycja long: +165p

18.11.2008 - główny ruch short: +350p, dwa skalpy long: +65p

Dodam też, że jeśli flaga zostanie przełamana we właściwym kierunku uzyskamy ruch do granic 139 lub 140.xx

gbp.jpy(1).gif.787b5bbda0152d7d1f538f8fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć screena umieszczonego przez kogoś innego. Więc tak, generalnie jak widać cały czas znajdujemy się w obrębie flagi, która przełamana do dołu da falę spadków, przełamana do góry falę wzrostów. Sytuacja jest dobra na skalpy, bo jest ruch oscylacyjny +/- 70p. Co dalej? Myślałem, że zamknięcie H4 wyjaśni, jednak jak zazwyczaj bywa, sesja US poszła w dół, więc sesja Azjatycka może pójść odwrotnie. Dla początkujących grałbym na H15 by nauczyć się skalpów.

Osobiście pozostaje na marginesie i czekam na klarowniejszy ruch, nic pewnego co do kierunku, w sumie jest to konsolidacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie otwarcie okazało się dość zrównoważone z oscylacyjnym ruchem w poprzek kanału flagi, który o dziwo aż do tej pory nie został przełamany. Jeśli jednak (a wszystko wskazuje) zostanie przebite 141.40 do dołu, mamy spadek, który śmiało mozna łapać. Na razie nie określam TP, zobaczymy po sile trędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...