Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy USD/JPY

Recommended Posts

Ogromne piątkowe spadki na jednie, a tym samym wzrosty na USD/JPY spowodowały, że nie otworzę długiej pozycji. W chwili obecnej kurs jest blisko ostatniego maksimum 103,37.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kurs przebił już o 2 pipsy ostatnie maksimum, a aktualnie powrócił poniżej poziomu oporu. Nie pozostaje nic innego, jak tylko obserwacja tego co się wydarzy, a decyzje transakcyjne przyjdzie podjąć później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs zamknął się wczoraj poniżej poziomu przebicia, dzisiaj obserwujemy na razie spadki i w przypadku, gdy kurs nie przebije dołka z poziomu 101.61 będę starał się wejść w długą pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni spadków, a dzisiaj na razie mamy wzrosty na UJocie. Gdyby umocnienie kursu przebiegło spokojnie i trwało kilka dni, to mogę wejść w długą pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po nowych maksimach kurs się uspokoił i ogólnie na dolarze nie spodziewam się jakichś gwałtownych ruchów, aż do publikacji w środę decyzji FED'u odnośnie dalszej polityki skupu aktywów z rynku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realizuje się mój scenariusz, że do momentu publikacji informacji ze spotkania Rezerwy Federalnej nie będzie znaczących ruchów. Pozostaje czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trend wzrostowy jest utrzymany, ale jego krótkie korekty skutecznie odciągają mnie od zajmowania tutaj pozycji. Aktualnie spodziewam się zakończenia korekty i wzrostów, ale ze względu na całokształt ostatnich zmian nie chce otwierać pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny USD/JPY ustanawia nowe maksima, a trend wzrostowy jest kontynuowany i zgodnie z moimi przewidywaniami nie prędko się zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cesarz Japonii obchodzi swoje urodziny, przez co Japonia ma dzień wolny w postaci święta narodowego, tym samym ruchy na parach z jenem powinny być minimalne. W przypadku USD/JPY kurs zatrzymał się na maksimach i prawdopodobnie dzisiaj tam pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jen traci na wartości i tracić będzie, gdyż Bank Japonii ma zwiększyć politykę dodruku pieniądza, kwestia tylko pojawienia się korekty i zajęcia długiej pozycji.

usd-jpy-analizy-forex.png.0e9a303ef12cad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień na 99% zakończy się na minusie, także istnieje duże prawdopodobieństwo zajęcia długiej pozycji za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie trzy sesje notowaliśmy spadki, a dzisiaj na razie mamy wzrosty. Pojawienie się dwóch wzrostowych świeć będzie dla mnie sygnałem otwarcia długiej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ukształtowaniu się formacji doji zamknąłem pozycję, tracąc praktycznie sam spread - wynik -4 pipsy. Spodziewam się dalszych wzrostów, ale jeżeli chodzi o pozycję, to trzymam się założeń systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japonia śpi (święto i dzień wolny od pracy), a kurs mocno leci w dół, jednakże w dalszym ciągu spodziewam się wzrostów w długim terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japonia wróciła do pracy i kurs USD/JPY zaczyna rosnąć, jako, że został przebity dołek z 6 stycznia, nie będę teraz otwierał długiej pozycji - poczekam na kolejną korektę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadki zostały prawie odrobione, a kurs zatrzymał się przed ostatnim szczytem i dzisiaj nie spodziewam się większych ruchów (dzień wolny w USA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym po dobrym początku, kurs wrócił do poziomu otwarcia i jest to trzeci dzień z rzędu, kiedy kurs nie może obrać jednego, konkretnego kierunku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sześć dni bezruchu, a od wczoraj notujemy duże tąpnięcie i osiągnięcie kolejnego minimum. Czekam teraz na uspokojenie się sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs się uspokoił, a technicznie należałoby uznać, że kurs ukształtował trend spadkowy. W związku z tym, że długoterminowo zakładam wzrosty na tej parze (względy fundamentalne), to nie będę otwierał krótkich pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwudniowe wzrosty wyhamowują, co odbieram jako pierwszy sygnał końca korekty. Dla przypomnienia - na tej parze na daną chwilę interesują mnie tylko długie pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwujemy na zmianę raz rosnącą świeczkę, raz spadkową, a ze względu na wzrost inflacji w Japonii spodziewam się spadków na tej parze w ciągu kilku najbliższych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...