Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

jasonbourne

Members
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About jasonbourne

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • LOCATION
  Array
 1. Muszę przyznać, że nadzwyczaj trafna metafora.:)
 2. Dlatego właśnie nawet się nie zastanawiałem czy się wybrać na to szkolenie. Co nie zmienia faktu, że książkę uważam za najlepszą jaką znam o inwestowaniu. Ale książka musi wystarczyć, no i jest dużo tańsza.)
 3. Graal istnieje i jest to odwaga. Odwaga inwestowania na giełdzie, gdzie nie ma nic pewnego i na 100% nie można nic przewidzieć. Szukanie Graala w postaci cudownego wskaźnika oznacza w pewnym sensie brak odwagi (potrzeba potwierdzenia, wparcia innych osób, brak pewności siebie też podchodzi pod to) czyli brak prawdziwego Graala w sobie samym. Osoby początkujące tego nie rozumieją, ale Graala trzeba znaleźć w sobie samym.
 4. Jak czytałem początek, od razu chciałem to napisać. Ja bym porównał rynki do motoryzacji. Chociaż przez 100 lat samochody bardzo się zmieniły, pewne rzeczy są stałe i niezmienne. Koła są wciąż są okrągłe i jak na razie nikt nic lepszego nie wymyślił. Na rynku też jest wiele takich "kół", chociaż wiele osób próbuje to podważać... Czym się różni samochód współczesny od automobilu z XIX wieku? Zasadniczo jest szybszy, bezpieczniejszy, mniej pali, i jest dużo wygodniejszy. Ale wciąż ma koła, kierownicę, silnik, ramę, hamulce, skrzynię biegów. Tak naprawdę zmieniają się szczegóły, różnica tkwi w technologii, ale idea jest jedna i taka sama od 100 lat. I na tej samej zasadzie jak każdy miłośnik motoryzacji powinien znać "dzieje samochodu", tak dobry inwestor powinien zerknąć wstecz na historię rynków finansowych. Tam jest naprawdę wiele mądrych rzeczy.
 5. Z tak dużym SL raczej nie masz szans.:) Ale ja się nie znam, i nawet nie biorę udziału.:)
 6. Taki był chyba główny cel tworzenia kontraktów terminowych w ogóle. A opcje to nie wnikając w szczegółowe różnice po prostu kontrakty terminowe. Spekulacja jest tylko i wyłącznie produktem ubocznym. Nie po to wymyślono opcje. Ale oni się właśnie nie zabezpieczali, tylko spekulowali, chcieli zarobić. Jak widać, większość sukcesu nie odniosła.:)
 7. Mówiąc trochę bardziej przewrotnie, profesjonaliści grają na realu tak jak większość na demo. Może na tym etapie jest to trudne do zrozumienia, ale moim zdaniem właśnie trzeba dążyć żeby na realu gra wyglądała dokładnie tak samo jak na demo. A oprócz faktu, że z demo nie można wypłacać, w zasadzie różnic nie ma żadnych
 8. Jak się nad tym zastanowić, prawie każdy wskaźnik ma jakiś sens. Niektóre są po prostu mniej zyskowne, a niektóre wręcz deficytowe. Nie chcę się czepiać, ale dla mnie wątek trochę bez sensu. Równie dobrze możesz się zapytać "jak mam grać", ale przecież nikt Ci na to nie odpowie.
 9. Ustawianie TP i SL to w zasadzie temat na książkę, ale poniżej kilka krótkich uwag z mojej strony. Może coś pomogą. 1)TP i SL to w zasadzie istota systemu. Wbrew pozorom, to właśnie te ustawianie decydują o sukcesie/porażce, a nie jakieś kosmiczne super skuteczne wejścia. 2) TP i SL wynikają z koncepcji, którą wybraliśmy. Powyżej pewnego poziomu zrozumienia danej strategii jest relatywnie łatwo znaleźć dobre parametry TP,SL. 3) Wydaje się, że TP/SL powinien wynosić przynajmniej 3-5, choć to już zależy do koncepcji. 4) Należy ustawiać je w miarę oryginalnie, nietypowo, aby uniknąć "czyszczenia stopów". SL ustawiony w miejscu "gdzie wszyscy mają SL" będzie regularnie odpalany. Nawet częściej niż "błądzenie losowe" i nie ma w tym nic dziwnego. 5) Nikt Ci nie powie gdzie dokładnie ustawić SL i TP. Sam musisz do tego dojść.
 10. Moim zdaniem, obydwa rozwiązania są złe. Chyba jednak trzeba się trochę bardziej wysilić. Ale to tylko moje zdanie. Poza tym, zwiększając SL, zmniejszasz R (TP/SL), czyli tak naprawdę zmieniasz cały system, warto wziąć pod uwagę.
 11. To jednak trochę za dużo. Problem nie polega raczej na doborze i ilości par, ale na błędnym ustawianiu SL. Może jest po prostu za mały?
 12. Ile czasu byłeś na minusie? Ile zrobiłeś w tym czasie transakcji?
 13. Takich wypowiedzi jak Twoje jest w Internecie dziesiątki, a może wręcz setki. Ja jak zaczynałem swoją przygodę z forexem, po prostu przeczytałem sobie cały "help" i nie musiałem już później się dopytywać nikogo "A co oznacza ta cyferka w prawym górnym rogu?" Na pewno warto wiedzieć jak najwięcej o swojej platformie, w końcu chodzi o pieniądze. Nie używam MT4, ale też pewnie jest do niego jakiś dobry "help" w necie. Sugeruję przeczytać od deski do deski co najmniej dwukrotnie.
 14. Bardziej chodziło mi o to, że w sumie nie wiem, czy trudniej zrozumieć giełdę czy piękna kobietę? Obydwa zjawiska przecież nie zachowują się racjonalnie, a już na pewno nie logicznie. Ale może właśnie w tym tkwi cały urok? Ale w sumie podobieństw jest cała masa. Z takich ciekawszych, według badań amerykańskich psychologów (zresztą i bez badań to wiadomo) większość mężczyzn ma poważne problemy z logicznym myśleniem w obecności pięknych kobiet. Seksowna dziewczyna podobnie jak giełda działa trochę jak taki "wyłącznik rozsądku". Taki jeden prosty przykład.
 15. A mi się kojarzy z piękną kobietą, którą próbuję zrozumieć. Tzn. Próbowałem, bo wydaje mi się, że już to osiągnąłem, choć niektórzy uważają że jest to niemożliwe. Po trzydziestu latach badań nad duszą kobiety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czego pragnie kobieta. Zygmunt Freud Podobieństwo jest chyba mocno widoczne.:) Chociaż to nawet nie chodzi o zrozumienie, ale przede wszystkim, żeby ... dawała przyjemność.:)
×
×
 • Create New...