Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

orzel33321

Pierwsze skojarzenie z rynkiem, giełdą ?

Recommended Posts

Moje pierwsze skojarzenie z rynkiem, giełdą to srebrny samochód sportowy :mrgreen:

a wasze?

Mnie giełda/rynek kojarzy się prędzej z możliwością samodzielnego kierowania własnym losem (każdy jest sobie szefem), aniżeli z jakimś konkretnym dobrem materialnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie to żeby ten samochód był moim celem spekulacji . Ba w 100% się podpisuje pod twoją wypowiedzią.

Tyle że chodziło mi ściślej o grę skojarzę na przykładzie jaki obrazek ci pierwszy przychodzi do głowy gdy mówisz słowo rynek czy forex.

Musze się przyznać skąd to auto się wzięło w mojej głowie. Oglądałem kiedyś pewien serial nazwy nie będę mówił bo to by było śmieszne :D i tam właśnie ktoś się wzbogacił na właśnie graniu na giełdzie i sobie szybko kupił taki samochód . Tak mi zostało to w pamięci.

Chociaż dzięki temu forum wiem że takie rzeczy to tylko w filmach :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) Chociaż dzięki temu forum wiem że takie rzeczy to tylko w filmach :mrgreen:

Giełda może dać Ci wszystko, czego zapragniesz, jednak jest też pewne prawdopodobieństwo, że może wszystko zabrać. Osobiście w większości przypadków właśnie to mam na myśli sprowadzając kogoś na ziemię.

Jeżeli jesteśmy przy autach, to osobiście mogę Cię zapewnić - pisząc na swoim przykładzie - że możliwe jest kupienie auta swoich marzeń wykorzystując w tym celu rynek. Jak już pisałem - wszystko jest możliwe, lecz nic nie jest pewne.

Tak samo jak w innych dziedzinach, tak też jest na rynku - osiągnięcie sukcesu zależy w głównej mierze od wielu indywidualnych czynników takich jak np. zaangażowanie, pasja czy wiara w powodzenie.

Oczywiście jeżeli myśl o Mercedesie potrafi Cie zmotywować do tradingu, to wydrukuj sobie foto przedstawione w pierwszym poście i powieś je nad komputerem. Wtedy za każdym razem, gdy będziesz potrzebował powera, to wystarczy, że spojrzysz nad wykres ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi się kojarzy z piękną kobietą, którą próbuję zrozumieć. Tzn. Próbowałem, bo wydaje mi się, że już to osiągnąłem, choć niektórzy uważają że jest to niemożliwe.

Po trzydziestu latach badań nad duszą kobiety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czego pragnie kobieta. Zygmunt Freud

Podobieństwo jest chyba mocno widoczne.:)

Chociaż to nawet nie chodzi o zrozumienie, ale przede wszystkim, żeby ...

dawała przyjemność.:)

Lindsay_lohan_8.jpg.8a441b956e908e57bd04

Share this post


Link to post
Share on other sites

No prawdopodobienstwo jest widoczne ;na godzine da przyjemnosci a reszte godzin bedzie ujadala ze nie bedziesz wiedzial o co chodzi jak na Rynku ,godzina zyskown a potem niewiesz co sie dzieje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No prawdopodobienstwo jest widoczne ;

Bardziej chodziło mi o to, że w sumie nie wiem, czy trudniej zrozumieć giełdę czy piękna kobietę?

Obydwa zjawiska przecież nie zachowują się racjonalnie, a już na pewno nie logicznie. Ale może właśnie w tym tkwi cały urok?

Ale w sumie podobieństw jest cała masa. Z takich ciekawszych, według badań amerykańskich psychologów (zresztą i bez badań to wiadomo) większość mężczyzn ma poważne problemy z logicznym myśleniem w obecności pięknych kobiet. Seksowna dziewczyna podobnie jak giełda działa trochę jak taki "wyłącznik rozsądku". Taki jeden prosty przykład.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...