Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

DayTrading - 26.08.2014

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z dzisiejszej sesji.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwnie zachowuje się kurs eurodolara po weekendowym otwarciu z luką.

Zazwyczaj rynek stara się w takiej sytuacji wykazać próbę domknięcia luki, a w razie braku odpowiedniej siły byków, inicjatywę przejmują niedźwiedzie. Tym razem mieliśmy stosunkowo długą jak na rynek walutowy ciszę, by nie nazwać tego nawet konsolidacją (mam na myśli interwał D1).

Tym samym uznaję, że rynek nawet nie jest w stanie spróbować czegokolwiek domykać, zatem wzięcie krótkiej wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Poziom obrony ustanawiam 110 pipsów od aktualnego kursu, podczas gdy TP1 aż 160 w dół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie za możliwe za książkowe obicie analizy. ( Analiza obejmuje D1, H4, H1 )

Instrument Euro/dolar, Analiza z dnia 2014.08.26. D1

Przejdźmy do rzeczy, Euro/dolar wytworzył lukę na istotnym poziomie poprzedniego ruchu wzrostowego, a mianowicie luka występuje po pokonaniu 2/3 poprzedniego ruchu wzrostowego. Brak zapełnienia luki nadaje wymowę aktualnemu stanowi rynku.

A zatem zwiększa się prawdopodobieństwo że jest to luka wyczerpania, siły niedźwiedzi. Jak dotąd nie możemy powiedzieć o tym że wystąpiła konsolidacja na interwale D1, aczkolwiek możemy nazwać to istotnym momentem.

Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia co najmniej korekty aktualnego stanu rynku bądź zmiany ruchu. Zakończenie dzisiejszej świecy D1 utworzy 48 świec H1, które jeżeli nie zostanie zapełniona luka ukażą się jako wyspa, konkretnie wyspa odwrotu od aktualnego ruchu.

Po zapełnieniu luki, przejdę do interwalu H1 i zajmę pozycję typu Long oczekując

co najmniej korekty ruchu spadkowego z interwału D1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...